Festiwal Chopin en Vacances 2021 już w lipcu w gminie Chorzele

Na początku lipca w dworku w Bogdanach Wielkich odbędzie się Festiwal Chopin en Vacances 2021. Gmina Chorzele znalazła się wśród 12 polskich lokalizacji, w które w tym roku odwiedzi wydarzenie.

 

10 lipca o godzinie 15.00, na terenie zabytkowego Dworu i Parku odbędzie się plenerowy koncert fortepianowy utworów Fryderyka Chopina.

Festiwal organizowany jest każdego lata, nieprzerwanie od 2017 roku. Do udziału w Chopin en Vacances zapraszani są wybitni młodzi pianiści z kraju i zza granicy. W tym roku w Bogdanach Wielkich wystąpią: Kamila Sacharzewska i Jan Nicewicz.

– Miło nam poinformować, że jeden z tegorocznych polskich koncertów Festiwalu Chopin en Vacances 2021 we dworach i krajobrazach Polski odbędzie w naszej Gminie, w pięknych okolicznościach Dworu i Parku w Bogdanach Wielkich. Festiwal jest okazją do obcowania z muzyką poważną dla lokalnej społeczności. Dziękujemy organizatorom, że dostrzegli i docenili wartość naszych starań dla upowszechniania muzyki Fryderyka Chopina i szerzej muzyki fortepianowej prezentowanej na żywo w środowisku wsi polskiej z dala od wielkich ośrodków kulturalnych. To nasza wspólna misja i wielka radość. Serdecznie zapraszamy – informuje burmistrz Beata Szczepankowska i prezes Jan Maria Kłoczowski.

Wstęp oczywiście wolny. Parking tuż przy miejscu koncertu. Zachowane będą obowiązujące zasadny bezpieczeństwa związane z Covid-19.

 

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments