Ferie zimowe w Edukacyjnym Inkubatorze Przedsiębiorczości w Zdziwóju

Uczestnicy ferii w EIP wzięli udział w zabawach i grach integracyjnych, w zajęciach plastycznych i rękodzielniczych oraz kulinarnych. Nie brakowało gier planszowych i zabaw na świeżym powietrzu. Na zakończenie seans filmowy z ciepłym popcornem i ognisko z pieczeniem kiełbasek.

 

Trwają ferie zimowe dla dzieci z województwa mazowieckiego. Rozmaite instytucje przygotowały  z tej okazji szereg zajęć. Te odbyły się również w Edukacyjnym Inkubatorze Przedsiębiorczości. – Dzieci brały udział w zajęciach z różnych dziedzin. Na warsztatach plastycznych wykonały m.in. kreatywne prace plastyczne z masy solnej. Z okazji Walentynek były to upominki w postaci serca dla swoich bliskich. Zajęcia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród uczestników, na ich prośbę powtórzyliśmy je w Tłusty Czwartek. Tego dnia inspiracją były pączki – informuje EIP w Zdziwóju.

 

W Inkubatorze odbyły się również warsztaty makramy, podczas których wykorzystując proste techniki wyplatania, dzieci wykonały wyjątkowe dzieła. Każdy uczestnik wybrał kolorowy sznurek i nauczył się dwóch węzłów, dzięki którym mógł stworzyć swój breloczek. Starsze dzieci wykonały bardziej zaawansowane technicznie ozdoby.

– Podczas warsztatów kulinarnych, z pomocą wychowawcy uczestnicy półkolonii przygotowali słodkie gofry i udekorowali je w wybrany sposób. Piękne i smaczne arcydzieła znikały o wiele szybciej, niż powstawały. To był czas spędzony bardzo aktywnie. Mamy nadzieję na kolejne spotkania w okresie letnim – podsumowano.

 

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments