Ferie zimowe w Bogatem. Jest kreatywnie i sportowo

Od poniedziałku, 15 stycznia w województwie mazowieckim trwa przerwa zimowa. Zajęcia dla dzieci z czasie ferii organizuje także Gminna Biblioteka Publiczna im. Józefa Narzymskiego w Bogatem. Codziennie czekają nowe atrakcje, ciekawe spotkania oraz zajęcia sportowe.

 

Pierwszego dnia odbyły się zabawy integracyjne, warsztaty plastyczne oraz animacje.

– Było dużo rozmów, śmiechu i różnych zadań do wykonania. W zajęciach wzięło udział  ponad 30 dzieci – informuje biblioteka.

Kolejny dzień upłynął na kreatywnych zabawach, głośnym czytaniu, zajęciach plastycznych i ruchowych.

– Na początku spotkania dzieci z zainteresowaniem obejrzały i wysłuchały baśni pt. „Pani Zamieć” – o dwóch siostrach, dobrej i złej oraz chętnie odpowiadały na zadawane później pytania. Po wysłuchaniu opowieści dzieci zabrały się do  tworzenia pejzaży zimowych. Uczestnicy  zajęć wykazali się dużym zaangażowaniem i kreatywnością przy wykonaniu tego zadania. Następnie zaprezentowaliśmy bajkę pt. „Kotka Psotka” za pomocą kart narracyjnych z teatrzyku kamishibai – dodaje biblioteka.

W środę uczestników ferii odwiedziły harcerki z 2. Harcerskiej Drużyny Turystycznej „Tibesti” z Przasnysza,  Zuzanna Żmijewska i Alicja Kołakowska.

– Po przywitaniu, harcerki zadały dzieciom pracę  plastyczną „Jak wygląda harcerz?”. Była to praca w grupach. Wszyscy starali się  jak najdokładniej odwzorować  mundur harcerski. Po wykonaniu zadania odbyła się ocena prac i podsumowanie.  Była także okazja, aby zobaczyć z bliska jak dokładnie wygląda mundur i elementy harcerskiego umundurowania. Nie mogło zabraknąć szyfrowania wiadomości oraz  wesołych zabaw i pląsów harcerskich, m.in. „taniec pingwina” i „osiołek”. Spotkanie z harcerkami bardzo podobało się wszystkim dzieciom. Niektóre z nich deklarowały, że chciałyby  również zostać harcerzami – relacjonują spotkanie.

W czwartek dzieci poznały opowiadanie pt. „Możesz na mnie liczyć ” z serii Kubuś i  Przyjaciele, a także wykonały kolorowe wyklejanki.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments