Federacja Rosa odebrała niesprzedane chryzantemy. Trafiły one na miejsca pochówku oraz pod pomniki.

Do Biura Powiatowego ARiMR w Przasnyszu wpłynęły dwa wnioski o przyznanie pomocy posiadaczom  chryzantem w pełnej fazie dojrzałości przeznaczonych do sprzedaży.

 

Przypomnijmy, że Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa została wyznaczona do skupowania kwiatów od handlowców, którzy nie mogli ich sprzedać, po tym kiedy rząd zdecydował o zamknięciu cmentarzy.

– Łączna liczba zadeklarowanych chryzantem to 152 sztuki  (odpowiednio 62 doniczki w jednym wniosku  i 90 doniczek w drugim). Brak deklaracji kwiatów ciętych – informuje Anna Bogdan, Główny Specjalista w Mazowieckim Oddziale Regionalnym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

 

Po skupieniu chryzantem, do biur ARiMR mogły zgłaszać się instytucję lub organizacje zainteresowane bezpłatnym wykorzystaniem kwiatów. Na ich odbiór i zagospodarowanie zdecydował się m.in. burmistrz Łukasz Chrostowski.

Kwiaty odebrała też Federacja ROSA. – Część z nich ozdobiła pomniki oraz miejsca pochówku społeczników i społeczniczek oraz członków organizacji pozarządowych, którzy działali na terenie Przasnysza – informuje Federacja.

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments