„Farmaceuci dla Ukrainy”- Naczelna Izba Lekarska uruchamia stronę internetową

Naczelna Izba Lekarska poinformowała, że jest już dostępny serwis „Farmaceuci dla Ukrainy”. Strona ma na celu wsparcie obywateli Ukrainy oraz farmaceutów. Jest źródłem informacji o prowadzonych, wielokierunkowych formach wsparcia, w tym także zweryfikowanych zbiórkach niematerialnych i finansowych, dostępnej bazie noclegowej oraz ofertach pracy.

 

W serwisie można znaleźć zakładkę dotyczącą wystawiania i realizacji recept dla ukraińskich pacjentów.

– W celu ułatwienia obywatelom Ukrainy zaopatrzenia w Polsce w produkty lecznicze i wyroby medyczne dostępne na receptę, strona farmaceucidlaukrainy.pl zawiera dedykowaną zakładkę, zawierającą instrukcje dotyczące prawidłowego wystawiania i realizacji recept dla obywateli spoza UE. W części dla lekarzy znajdują się najistotniejsze informacje dotyczące prawidłowego wystawiania recept oraz wzory dokumentów, jakimi może legitymować się obywatel Ukrainy, oczekujący pomocy lekarskiej, która będzie wiązała się z wystawieniem recepty – informuje Naczelna Izba Lekarska.

 

W części dotyczącej farmaceutów można znaleźć informacje o  realizacji polskich recept elektronicznych i papierowych dla obywateli Ukrainy, recept ukraińskich oraz wzory dokumentów, jakimi mogą się legitymować uchodźcy podczas realizacji recept w aptece ogólnodostępnej i punkcie aptecznym.

– Naszym celem jest niesienie wielokierunkowej pomocy, która trafi nie tylko do osób przebywających za wschodnią granicą, lecz również dla obywateli Ukrainy będących już na terenie Polski. Otrzymujemy wiele sygnałów od farmaceutów chcących zaangażować się w pomoc dla Ukrainy. Podjęliśmy zatem działania, które pozwolą naszemu środowisku nieść pomoc w sposób uporządkowany i systemowy – podkreśla Elżbieta Piotrowska – Rutkowska, prezes Naczelnej Rady Aptekarskiej.

 

j.b.

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments