Fantastyczny teatr w Krzynowłodze Małej.

Choć uroczystości z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka w większości placówek szkolnych już przebrzmiały – o tym wydarzeniu trzeba mówić głośno. Takiego bowiem spektaklu, jak ten zorganizowany w Szkole Podstawowej w Krzynowłodze Małej trudno byłoby znaleźć w całym powiecie przasnyskim!

Z okazji tak ważnego święta rodzice przygotowali przedstawienie inspirowane baśnią „Kopciuszek” w nowoczesnej i przezabawnej wersji. Zaproszeni gości z ogromnym zainteresowaniem oglądali występ, spontanicznie reagując uśmiechem i okrzykiem. Profesjonalizm i zaangażowanie rodziców było widoczne w każdym szczególe: na próbach, które trwały ponad miesiąc, w przygotowaniu scenografii, kostiumów czy muzyki; ale przede wszystkim w grze aktorów.

W przedstawieniu można było obejrzeć brawurowe role Matki Chrzestnej, DJ-a, Kopciuszka, Króla Rocka, Macochy, Sekretarki, Córek, Panien i Tancerzy. Każda z postaci zagrana została wyjątkowo i oryginalnie.

Pomiędzy kolejnymi scenami przedstawienia zaprezentowały się także przedszkolaki, które pokazały swoje talenty taneczne. Najmłodsze pociechy zatańczyły rock and rolla. Był taniec śnieżynek w wykonaniu grupy 4-latków. Dwie grupy 5-latków zaprezentowały wspaniały układ taneczny do piosenki „Babcia”, a najstarsze przedszkolaki zatańczyły w rytmie disco do utworu „Wymarzona”.

Pani Dyrektor podziękowała Dzieciom i Rodzicom za cudowny występ i pogratulowała wspaniałej gry aktorskiej. Pokreśliła, jak ważne jest aby podtrzymywać to rodzinne, wielopokoleniowe święto dla wspólnych przeżyć oraz pielęgnowania wartości takich jak miłość i szacunek.

Rodzice wcielili się w następujące role:

• Piękny Kopciuszek – Ewa Pszczółkowska
• Przystojny Król Rock – Piotr Pszczółkowski
• Temperamentna Macocha – Edyta Pejs
• Bogata Wróżka – Magdalena Smolińska
• Rezolutne Córki – Marlena Mostowa i Anna Kawiecka
• Przepiękne Panny – Iwona Sędrowska, Renata Majewska, Anna Cichowska, Joanna Maćkowska, Barbara Kucharczyk
• Sekretarka Pana Wójta – Beata Kuklińska
• Fantastyczny DJ – Mateusz Radziwonka
• Najlepsi Tancerze – Piotr Smoliński, Paweł Kawiecki, Andrzej Platta.

Przedstawienie wyreżyserowały nauczycielki z przedszkola: Elżbieta Krajewska, Aneta Marchewka, Marta Radziwonka, Elżbieta Żmijewska, Renata Radomska i Małgorzata Mórawska.

 

Źródło UG Krzynowłoga Mała
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments