Fałszywy pracownik banku przekonał 33-latka, że jego pieniądze są zagrożone

33 – latek odebrał telefon od oszusta podszywającego się pod pracownika banku, który przekonał mężczyznę, że ktoś próbował zaciągnąć na jego dane pożyczkę i pieniądze na koncie są zagrożone. Mężczyzna za namową rzekomego pracownika banku przekazał kod systemu płatności mobilnych. W ten sposób stracił prawie 3 tys. złotych.

 

W miniony wtorek mieszkaniec powiatu ciechanowskiego poinformował policję, że padł ofiarą oszustwa.

– 33 – latek odebrał telefon od mężczyzny, podającego się za pracownika jednego z banków. Poinformował on pokrzywdzonego, że ktoś próbował zaciągnąć pożyczkę na jego dane i pieniądze na koncie są zagrożone. Po chwili  mężczyzna odebrał kolejny telefon. Tym razem była to osoba podająca się za pracownika działu technicznego banku. Mężczyzna uspokajał 33 – latka, że pomoże mu zabezpieczyć pieniądze zgromadzone na rachunku bankowym – relacjonuje asp. Magda Zarembska.

– Mężczyzna wierząc, że chroni swoje oszczędności, postępował zgodnie z poleceniami rzekomego pracownika banku i przekazał mu kod systemu płatności mobilnych. Dzięki temu oszust wypłacił pieniądze w bankomacie w Wrocławiu. W taki sposób szukany stracił prawie 3 tys. złotych – dodaje.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Wsiowy
Wsiowy
14 dni temu

W normalnym kraju to pewnie dało by się wydzielić specjalną pulę numerów na przykład 7777 XX YYY gdzie xx jest identyfikatorem banku.

leszek
leszek
14 dni temu
Reply to  Wsiowy

W normalnym tak ale tu jest Polska a Polska to nie kraj to stan umysłu,,,,,,albo jak kto woli sen wariata