Fałszywa urzędniczka ukradła 76-latkowi kilka tysięcy złotych.

Wpuszczanie do domu obcych osób może narazić nas na utratę drogocennych rzeczy, bądź pieniędzy. Niestety przekonał się o tym starszy mężczyzna, który wpuścił do swojego domu pod pretekstem odbioru przesyłki obcą kobietę. Po jej wyjściu zauważył brak w portfelu kilku tysięcy złotych.

Około południa do drzwi samotnie mieszkającego 76 – letniego mężczyzny zapukały dwie kobiety. Według wstępnych ustaleń wykorzystując pretekst dostarczenia przesyłki jedna z nich weszła do środka domu, a druga czekała na nią w przedpokoju. Kobieta w wieku około 25 – 30 lat przedstawiła się jako pracownik Urzędu Gminy. Senior zapłacił za przesyłkę 150 złotych, po czym obydwie kobiety opuściły jego posesję.

Po wizycie 76 – latek zauważył, że z jego portfela zostały skradzione pieniądze w kwocie około 3500 złotych.

Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi Policja.

Często pod różnymi pretekstami do naszych drzwi pukają obce osoby. Wpuszczanie ich do naszego domu za każdym razem wiąże się z ryzykiem.

Widząc podejrzane osoby jak najszybciej powinniśmy poinformować o tym policję zapamiętując przy tym jak najwięcej szczegółów co do wyglądu ewentualnych sprawców, auta jakim się poruszali, bądź też kierunku w którym się oddalili.


Źródło KMP
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments