Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji i dyktando o Pióro Dyrektora w przasnyskiej „Dwójce”

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Przasnyszu w ramach Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji wzięli udział w dyktandzie „O Pióro Dyrektora”.

 

W Szkole Podstawowej nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Przasnyszu po raz pierwszy przystąpiono aktywnie do obchodów Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji pod hasłem „Przełamujemy bariery”.

– Wychowawcy klas, wolontariusze i przedstawiciele samorządu uczniowskiego zorganizowali różne akcje. Poznaliśmy sławnych ludzi z dysleksją, czytaliśmy baśnie najbardziej znanego dyslektyka H.Ch. Andersena, oglądaliśmy film „Ja i moja dysleksja”, bawiliśmy się w kodowanie, aktywnie spędziliśmy przerwy śródlekcyjne, a podczas dyktanda wszyscy chętni walczyli o pióro Dyrektora Szkoły – relacjonuje szkoła.

W tym czasie uczniowie dowiedzieli się, czym jest dysleksja i jakimi zaburzeniami się przejawia. W ramach przeprowadzonych działań zorganizowano „Dyktando o Pióro Dyrektora”.

 

– Uczniowie wszystkich klas pisali dyktando o patronie naszej szkoły, Henryku Sienkiewiczu. Klasom trzecim największą trudność sprawiły następujące słowa: koleżeński, zbiórka, twórczość, głód, a także pisownia wyrazów wielką literą. W klasach od czwartej do szóstej uczniowie najwięcej błędów popełnili w wyrazach: którzy, wzór, przygód, przyjrzyjmy się, przysparzać. Najstarsze dzieci największy problem miały z wyrazami bohater i jarzmo – informuje szkoła.

 

Wyniki „Dyktanda o Pióro Dyrektora”

  • I miejsce – Dawid Dominiak
  • II miejsce – Antoni Ropelewski i Antoni Witkowski
  • III miejsce – Martyna Barłożek i Antoni Osiński

 

Wyróżnienia:

  • W klasach trzecich – Kacper Świgoński i Małgorzata Zbrzeska
  • W klasach od czwartej do szóstej – Sandra Śliwkowska
  • W klasach siódmej i ósmych – Zofia Głażewska, Joanna Bah i Aleksandra Radomska.

 

 

j.b.

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments