Emocje w Piłce Ręcznej – Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej 2019.

W miniony weekend na  hali sportowej w Szkole Podstawowej nr 1 w Przasnyszu rozegrano mecze finałowe piłki ręcznej dziewcząt i chłopców w ramach Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej 2019.

Obrońcami tytułu  z poprzedniego roku, były zespoły ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Przasnyszu. Po eliminacjach miejskich faworytem do tytułu zostali uczniowie i uczennice SP 1 z Przasnysza.  Oczekiwania i spekulacje sprawdziły się tylko w kategorii chłopców. W kategorii  dziewcząt dużą niespodziankę sprawiły podopieczne Waldemara Brzostka, które bez porażki, zwyciężyły w całych zawodach, pokonując w finale Szkołę Podstawową nr 2 z Przasnysza. W meczu o trzecie miejsce gospodynie pokonały Szkołę Podstawowa nr 2 z Chorzel.

W kategorii chłopców bezkonkurencyjni okazali się chłopcy ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Przasnyszu, którzy grając systemem każdy z każdym, wygrali wszystkie swoje mecze. Decydujące zwycięstwo odnieśli, po bardzo wyrównanym spotkaniu z rówieśnikami ze Szkoły  Podstawowej nr 2 w stosunku 4:3. Warto nadmienić, że  SP nr 2 z Przasnysza oddała laur pierwszeństwa w tej dyscyplinie pierwszy raz od pięciu lat. Trzecie miejsce przypadło w  udziale szkole Podstawowej w Jednorożcu.  Zaangażowanie  i determinacja grających w turnieju drużyn, dopingowanych w kulturalny sposób przez kibiców, pozwalają z optymizmem patrzeć na wynik rywalizacji na szczeblu rejonowym. Zwycięzcom życzymy powadzenia w dalszej rywalizacji.

Klasyfikacja końcowa:

1. SP 1 Przasnysz,

2. SP 2 Przasnysz

3. SP Jednorożec

Źródło PSZS Przasnysz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments