Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej w Chorzelach.

W czwartek, 7 marca, w Chorzelach odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież Zapobiega Pożarom”. Organizatorem OTWP na szczeblu gminy była Burmistrz Miasta i Gminy Chorzele. Podobnie jak w latach ubiegłych turniej odbył się w Ośrodku Upowszechniania Kultury w Chorzelach.

Udział w konkursie wzięło 29 uczniów ze szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych z terenu Gminy Chorzele. Uczestnicy oceniani byli w trzech grupach wiekowych. Uczniowie musieli wykazać się obszerną wiedzą pożarniczą, rozwiązując test pisemny. Następnie po ogłoszeniu wyników części pisemnej przystąpiono do drugiego etapu turnieju czyli części ustnej. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwała komisja w składzie: Zbigniew Waszczak, Tomasz Kossak – przedstawiciele PSP w Przasnyszu, Janusz Nidzgorski – Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Chorzelach, Mieczysław Jachimowski – Wiceprezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Chorzelach oraz Sylwia Drężek – Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Chorzelach.

Celem turnieju było popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności popularyzowania wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.

Wyniki końcowe przedstawiają się następująco:

I grupa wiekowa:
I miejsce: Adrian Piórkowski (PSP Duczymin)
II miejsce Wiktoria Stryjewska (PSP Duczymin)

II grupa wiekowa:
I miejsce Aleksandra Nachtygal (PSP Chorzele)
II miejsce Iwona Mrówka (PSP Zaręby)
II miejsce Katarzyna Zawojek PSP (Poścień Wieś)

III grupa wiekowa:
I miejsce Wioleta Nidzgorska (ZSP Chorzele)
II miejsce Piotr Kaczyński (ZSP Chorzele)
II miejsce Kinga Piórkowska (ZSP Chorzele)

Na zakończenie burmistrz Beata Szczepankowska złożyła gratulacje wszystkim uczestnikom konkursu, podziękowała opiekunom za przygotowanie młodzieży do turnieju, a także wręczyła dyplomy, nagrody i upominki życząc zwycięzcom powodzenia w etapie powiatowym, który odbędzie się 29 marca.

Źródło UM Chorzele
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments