Eliminacje Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego za nami

Co roku turniej jest organizowany dla uczniów szkół ponadpodstawowych, w tym roku ma on swoją 25 odsłonę. Wzorem lat ubiegłych, eliminacje zorganizowano w Zespole Szkół Powiatowych im. mjra Henryka Sucharskiego w Przasnyszu.

 

Nad sprawnym przebiegiem eliminacji w dniu 25.04.2023 r. czuwali organizatorzy z Auto Moto Klubu Rzemieślnik w Przasnyszu, Komenda Powiatowa Policji w Przasnyszu oraz pracownicy Starostwa Powiatowego w Przasnyszu.

– Turniej ma na celu popularyzowanie wśród uczniów znajomości przepisów o ruchu drogowym i wiedzy motoryzacyjnej, udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, jak również propagowanie kulturalnego i bezpiecznego zachowania się, jako uczestnik ruchu drogowego. W eliminacjach powiatowych uczniowie szkół ponadpodstawowych uczestniczyli w konkurencji teoretycznej – mieli zadanie napisać test z wiedzy oraz test skrzyżowań – informuje Starostwo Powiatowe w Przasnyszu.

 

Test wiedzy obejmuje zagadnienia dotyczące: zasad i przepisów o ruchu drogowym, znaków drogowych, sytuacji w ruchu drogowym, łącznie 25 pytań. Natomiast test skrzyżowań to 10 zadań polegających na ustaleniu prawidłowości kolejności przejazdu przez skrzyżowanie.

We wtorek do Przasnysza przyjechały drużyny: Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Małkini Górnej oraz Zespołu Szkół Powiatowych w Goworowie. Do dalszego etapu Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego zakwalifikowali się zawodnicy z Małkini Górnej.

 

 

ren

 

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments