Ekstremalna Droga Krzyżowa już 1 kwietnia. Do pokonania 45 kilometrów

Tegoroczna Ekstremalna Droga Krzyżowa wyruszy w nocy z 1 na 2 kwietnia. Uczestnicy będą mieli do przejścia około 45 kilometrów.

 

Trwa wielki post, który jest czasem pokuty przygotowującym do przeżycia, najważniejszych dla chrześcijan, świąt wielkanocnych. Jak co roku, mieszkańcy Przasnysza i powiatu przasnyskiego mogą spróbować pokonać swoje słabości oraz pomodlić się w skupieniu podczas Ekstremalnej Drogi Krzyżowej.

Tegoroczna wyprawa odbędzie się w nocy z 1 na 2 kwietnia 2022 roku. Jej uczestnicy będą mieli do pokonania 45 km przez Zawadki, Karwacz, Sątrzaskę, Dębiny, Lipę, Góry Osówieckie, Oględę, Mchowo, a także Karbówko. Wyprawa rozpocznie się od mszy św. o godz. 18.00 w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Przasnyszu.

 

– Ekstremalna Droga Krzyżowa to forma duchowości, która dla wielu staje się sposobem na życie. Prawdziwe spotkanie z Jezusem pośrodku zmagania z bólem i trudem nocy sprawia, że nie chce się już żyć normalnie, tylko ekstremalnie, czyli w pełni. To doskonała okazja do nadrobienia zaległości, aby jeszcze lepiej przygotować się do wydarzeń Wielkiej Nocy. Jest to propozycja dla ludzi, którzy są aktywni i ciągle stawiają sobie nowe wyzwania – informują organizatorzy.

 

 

j.b.

 

Sprawdź również
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Krzysztof
Krzysztof
8 miesięcy temu

O której godzinie kończy się ekstremalna droga krzyżowa?

was85
was85
8 miesięcy temu
Reply to  Krzysztof

Nie mniej niż 8 godzin. 45 kilometrów, 5-6km pieszo średnio w godzinę się idzie.