Eksperci wytłumaczą przedsiębiorcom obowiązki wynikające z wprowadzenia Polskiego Ładu

ZUS kontynuuje wsparcie przedsiębiorców w realizacji obowiązków wynikających z wprowadzenia Polskiego Ładu. By zapewnić kompleksową pomoc urząd rozpoczyna też serię dyżurów eksperckich oraz webinariów organizowanych przy współpracy z Krajową Administracją Skarbową.

 

Z początkiem nowego roku kalendarzowego wszedł w życie pakiet ustaw Polski Ład, a wraz z nim zmiany w rozliczaniu i opłacaniu składki zdrowotnej. Ustawa wprowadza też nowy tytuł do ubezpieczenia zdrowotnego oraz nową grupę osób zwolnionych z opłacania składki.

„Opublikowaliśmy na stronie internetowej ZUS specjalny poradnik i przeprowadzamy szkolenia” – powiedziała prof. Gertruda Uścińska, prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Dotychczas ZUS zorganizował ogólnopolskie webinaria z udziałem ok. 2 tys. przedsiębiorców, a lokalnie takich pojedynczych elektronicznych szkoleń było już niemal 200.

 

Zmian w prawie jest dużo, a ich zakres przekracza właściwość Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, dlatego też urząd będzie teraz organizował wiele form wsparcia merytorycznego przy ścisłej współpracy z Krajową Administracją Skarbową. Zapewni to kompleksową pomoc przedsiębiorcom.

W poniedziałki na salach obsługi klientów w placówkach ZUS przedsiębiorcy znajdą pomoc na dyżurach zespołów ekspertów ZUS i KAS. Z kolei w środy to w Urzędach Skarbowych będzie można znaleźć kompleksowe wsparcie.

Dodatkowo ZUS kontynuuje intensywny cykl szkoleń i webinariów. Większość także będzie realizowana przy współpracy z KAS. Przekazane informacje będą więc kompletne. Urząd spodziewa się ogromnej popularności tych wydarzeń i zachęca do wzięcia w nich udziału.

Osoby, które chcą uczestniczyć w webinariach lub skorzystać z innej formy wsparcia, proszone są o kontakt z koordynatorami ds. komunikacji i edukacji. Więcej informacji na temat zmian w prawie można znaleźć na stronie internetowej ZUS, a szczegóły dot. szkoleń dostępne są w zakładce „Szkolenia i wydarzenia”.

 

Źródło Piotr Olewiński
Sprawdź również
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
michał
michał
3 miesięcy temu

Tak zagmatwanych przepisów jeszcze przedsiębiorcy, nie mówiąc o księgowych jeszcze nie widzieli. Pracownicy skarbówek nie potrafią rozgryźć pisowskiego Nieładu! Potrzebni są fachowcy!