Ekologiczny spływ kajakowy ze stowarzyszeniem „Jednorożec robi co może”

W niedzielę, 20 sierpnia stowarzyszenie „Jednorożec robi co może” zaprosiło do udziału w spływie kajakowym w ramach projektu „Wakacyjna AktywAKCJA.”

 

– Na miejscu zbiórki w Krasnosielcu stawiły się 62 osoby, w tym 25 dzieci. O 10.00 wypłynęliśmy na rzekę. Celem projektu było promowanie wśród dzieci i młodzieży aktywności na świeżym powietrzu oraz postaw proekologicznych – wyjaśniają organizatorzy.

Każda z osób biorących udział w wyprawie otrzymała worki na śmieci, rękawiczki oraz wodę i batony.

– Śmieci zbieraliśmy przez cały spływ. Mimo regularnego „sprzątania” rzeki zebraliśmy ich całkiem sporo. Część osób płynęła pierwszy raz kajakiem, ale dla wszystkich była to ogromna przygoda i wyzwanie. Niski stan wody, powalone drzewa, do tego upał zrobiły swoje i wymęczyły nas niesamowicie – relacjonują.

 

– Mamy zakwasy, piękną opaleniznę i satysfakcję, że daliśmy radę dopłynąć. Dzieci nauczyły się współpracy, odpowiedzialności i dbania o środowisko. Na zakończenie spływu mieliśmy ognisko z kiełbaskami, poczęstunek w postaci różnych przekąsek. Dzieci i najaktywniejsi uczestnicy otrzymali drobne upominki za swój wysiłek, a maluchy wykonały piękne prace plastyczne związane z segregacją śmieci – dodają jednorożce.

 

 

j.b.

 

Sprawdź również
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Maciek
Maciek
1 rok temu

Faktycznie 30 kajaków na tak małym cieku to bardzo proekologiczne działanie.
Dla ptaków takich jak zimorodki taka akcja to dramat.
Mnie przy okazji interesuje jak były wyłonione wypożyczlnie kajaków bo przecież otrzymały finansowanie z grantu..czy był jakis konkurs ? I jakie kwoty wchodziły w grę
Chciałbym lub życzyłbym sobie aby to było podane do publicznej wiadomości