Ekologiczny Piknik Rodzinny w Jednorożcu

20 czerwca na terenie Szkoły Podstawowej im. Adama Chętnika w Jednorożcu odbył się Ekologiczny Piknik Rodzinny. W programie było wiele gier i zabaw.

 

Wójt Gminy Jednorożec oraz Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Jednorożcu zaprosili mieszkańców gminy na Ekologiczny Piknik Rodzinny EKO Jednorożec. Odbył się on przy budynku Szkoły Podstawowej im. Adama Chętnika w Jednorożcu i został dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie w ramach projektu „Ekologiczny Piknik Rodzinny”.

W programie imprezy znalazło się wiele ciekawych atrakcji. Wśród nich EKO pokój zagadek o tematyce ochrony powietrza, EKO koło fortuny, EKO ramka do zdjęć, EKO gra puzzle, a także ekologiczny twister, sadzenie roślin antysmogowych, bomby nasienne, czy też punkt konsultacyjny programu „Czyste Powietrze” i punkt informacyjny dotyczący uchwały antysmogowej.

 

– Po rozgrywkach sportowych do przygotowanych stoisk przybyli wszyscy uczniowie. Było coś dla ciała i dla ducha. Ekologiczne gry i zabawy, tworzenie z ekologicznych materiałów, sadzenie roślin. Na koniec imprezy dzieci brały udział w losowaniu nagród. Cała impreza miała na celu podniesienie świadomości ekologicznej wśród lokalnej społeczności. Ten ekologiczny trend połączyliśmy z aktywnością fizyczną, która zawsze jest w modzie – relacjonuje szkoła.

 

 

j.b.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments