Ekologiczny Piknik Rodzinny w Duczyminie

W piątek, 2 czerwca w Duczyminie, w gminie Chorzele odbył się Ekologiczny Piknik Rodzinny, który został dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

 

– Celem pikniku było zachęcanie do postawy proekologicznej wśród dzieci i młodzieży, promowanie kreatywnego myślenia o ekologii i motywowanie do działań na rzecz ochrony środowiska naturalnego, promocja postaw ekologicznych wśród społeczności szkolnej i lokalnej. Koordynatorem spotkania była Publiczna Szkoła Podstawowa im. Ojca Honoriusza Kowalczyka w Duczyminie z dyrektor Izabelą Strzelecką na czele, a wzięły w niej udział wszystkie nasze placówki oświatowe – informuje Urząd Miasta i Gminy Chorzele.

Na uczestników zabawy czekały kiełbaski z grilla przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich z Duczymina i sołtysa Mateusza Piórkowskiego.

 

Wśród atrakcji znalazły się wyścigi w workach, przeciąganie liny, koło fortuny, sadzenie bluszczu, czy robienie paczuszek z nasionami kwiatów.

– Wszyscy chętni mogli również spróbować ekologicznych i bardzo zdrowych ciasteczek owsianych oraz soków. Dużym zainteresowaniem cieszyła się również zrobiona z kwiatów eko ramka do zdjęć, w kolejce do której ustawiało się mnóstwo chętnych – dodaje samorząd.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments