„Edukacja z wojskiem” zawitała do Krzynowłogi Małej

Uczniowie z Krzynowłogi Małej wzięli udział w zajęciach zorganizowanych w ramach programu „Edukacja z wojskiem”. Lekcje przeprowadzili przedstawiciele 2. Ośrodka Radioelektronicznego w Przasnyszu.

 

W piątek, 24 maja uczniowie klasy VII z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Krzynowłodze Małej wzięli udział w zajęciach w ramach programu „Edukacja z wojskiem”. Poprowadzili je żołnierze z 2. Ośrodka Radioelektronicznego w Przasnyszu, por.  Magdalena Głodkowska oraz st. chor. sztab. Zdzisław Pocztowski.

– Celem zajęć było podniesienie świadomości uczniów w obszarze bezpieczeństwa i obronności oraz zachowania w sytuacjach kryzysowych. Działania realizowane w szkołach w ramach tego programu  przygotowane są  we współdziałaniu z Ministerstwem Edukacji Narodowej i Ministerstwem  Obrony Narodowej – wyjaśnia szkoła.

3-lekcyjne szkolenia mają łączyć ze sobą zarówno teorię, jak i praktykę. Uczniowie mieli okazję zapoznania się m.in. z zasadami alarmowania, sposobami szukania i wzywania pomocy, podstawami ewakuacji i schronienia oraz nawykami udzielania pomocy.

 

 

j.b

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments