Edukacja w zakresie szczepień ochronnych

„Rola jednostek samorządów terytorialnych w poprawie dostępności do szczepień ochronnych” – to temat konferencji, która odbyła się 10 czerwca w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego w Warszawie. W spotkaniu wziął udział wicemarszałek Krzysztof Grzegorz Strzałkowski.

Podczas spotkania, z udziałem przedstawicieli samorządów wszystkich szczebli z województwa mazowieckiego, wojewódzkiej i powiatowych stacji sanitarno-epidemiologicznych, ekspertów medycznych oraz świadczeniodawców, zaprezentowane zostały efekty programów profilaktycznych realizowanych w obszarze ochrony zdrowia na Mazowszu. Dyskutowano także na temat możliwości poprawy sytuacji epidemiologicznej w regionie.

Wykład ekspercki pt. „Szczepienia ochronne – priorytety i wyzwania zdrowia publicznego na Mazowszu” wygłosiła  prof. Teresa Jackowska, konsultant wojewódzki w dziedzinie pediatrii,kierownik Kliniki Pediatrii Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego i ordynator w Szpitalu Bielańskim w Warszawie. O epidemiologii i profilaktyce zakażeń bakteryjnych opowiedział dr hab. n. med. Piotr Albrecht z I Kliniki Pediatrii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Moderatorem konferencji była Ewa Łagońska, dyrektor Departamentu Polityki Społecznej i Zdrowotnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie.

Inicjatorami spotkania były organizacje działające na rzecz zdrowia dzieci: Stowarzyszenie „Parasol dla Życia”, Fundacja „Aby Żyć” oraz „Koalicja dla Wcześniaka”. Wydarzenie odbyło się pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika.


Samorząd Województwa Mazowieckiego


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments