Dziura w drodze straszy kierowców. „Jak ktoś wjedzie, to zostawi koło”

Odkąd tylko zakończyła się zima, otrzymujemy od Was mnóstwo zdjęć i informacji o dziurawych drogach. Choć drogowcy rozpoczęli już prace związane z ich łataniem, nie wszędzie jeszcze dotarli. Czasem, jak się okazuje, wyrwy są w takim miejscu, że lokalne władze rozkładają ręce i mówią: teren nie należy do nas.

 

Tak jest w przypadku dość sporego ubytku znajdującego się na skrzyżowaniu drogi miejskiej (Kolejowej) z drogą powiatową (Leszno). W asfalcie tuż przy torach powstała wyrwa. Ten kawałek ulicy jak się okazuje nie należy ani do miasta, ani do powiatu. Ze względu na wspomniane już torowisko zarządcą terenu jest PKP Polskie Linie Kolejowe.

Temat tego ubytku pojawił się również w czasie ostatniej sesji Rady Miasta. Zwrócił na niego uwagę radny Robert Oleksik.

– Wiem, że to nie nasza działka, ale tam jest niebezpiecznie. Tam stoi woda, jeśli ktoś w tą dziurę wjedzie to zostawi koło. Przy mnie ktoś wjechał, to była tragedia – stwierdził.

Burmistrz Łukasz Chrostowski odpowiedział, że jest duży problem u zbiegu tych dwóch ulic.

– Poinformowaliśmy Koleje Państwowe o tej sytuacji. Nie są to ani kompetencje powiatu, ani miasta, a my jesteśmy głównymi poszkodowanymi. Więc będziemy wywierać presję, żeby Koleje Państwowe jak najszybciej się tym tematem zajęły – dodał.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Wojciech
Wojciech
11 dni temu

Dobrze,że są czasem takie dziury bo…🤔 świetnie pokazują działanie władz w sytuacjach niestandardowych.Najważniejsze,że dziury już nie ma. Jakaś”niewidzialna ręka”uzupełniła ubytki.Na mocniejszy komentarz być może przyjdzie czas po wyborach👿

zenek z podlasie
zenek z podlasie
11 dni temu
Reply to  Wojciech

moc sprawcza infoprzasnysz

MAD
MAD
11 dni temu

Albo niech szybko naprawią albo wyciąć te tory i już nie będzie plk.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
10 dni temu
Reply to  MAD

Drugie rozwiązanie lepsze. Na huk ten złom leży na drodze

MAD
MAD
10 dni temu
Reply to  Mieszkaniec

Żeby ciągnąć kasę. Realny koszt remontu torów między Czernicami a Przasnyszem to kilkadziesiąt milionów. Po wycięciu krzaków za 3 lata są takie same. Nie wiem jak teraz ale kiedyś jak były jazdy to kolejowi hobbyści wozili ludzi za swoje pieniądze.

ciekawe
ciekawe
11 dni temu

Kilka ciekawostek od Chrostowskiego W latach 2018- 2023 w Przasnyszu, posadzono 715 drzew. Kilka ciekawostek z dnia dzisiejszego w Ciechanowie ” Ciechanów otrzymał blisko 10,5 mln zł dofinansowania z funduszy europejskich na realizację nowych projektów. Pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na zagospodarowanie obszaru „Jeziorka” oraz odbetonowanie placu przed ratuszem. Dodatkowo pozwolą na refinansowanie dwóch zakończonych już zadań. – Więcej zieleni, więcej wody, a mniej betonu. To było założenie wniosku o pieniądze z Unii Europejskiej, który złożyłem kilka miesięcy temu. Mam ogromną satysfakcję, że plany utworzenia zbiorników wodnych na Jeziorku oraz znacznego zwiększenia zielonego terenu przed ratuszem zostały najpierw pozytywnie przyjęte przez mieszkańców,… Czytaj więcej »

Henryk
Henryk
11 dni temu

Gorsze dziury są na, drodze Czernice borowe Przasnysz i nikt kół nie urwał jeszcze

Kruk
Kruk
10 dni temu

wtf? że ten kawałek na kilku metrach to jest PKP a reszta zarządu dróg? a jak stoi słup wysokiego napiecia to energetyka ma tam 4m2 ? paranoja.