Dziś wzmożone kontrole prędkości na terenie powiatu przasnyskiego

Dziś na naszym terenie przeprowadzane są działania kontrolno – prewencyjne pod nazwą „Prędkość”. Ich celem jest egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania ograniczeń prędkości.

 

W środę, 20 września przeprowadzane są ogólnopolskie działania kontrolno – prewencyjne pod nazwą „Prędkość”.

– W ramach działań przewidywane są statyczne punkty kontroli prędkości oraz pomiary wykonywane z wykorzystaniem pojazdów Policji wyposażonych w wideorejestratory, zwłaszcza w miejscach występowania zagrożeń bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w tym w szczególności w rejonach przejść dla pieszych – wyjaśnia Komenda Główna Policji.

W dzisiejsze działania zaangażowana będzie także grupa Speed, która zajmuje się przeciwdziałaniem niebezpiecznym zachowaniom w ruchu drogowym,.

– Pamiętajmy! Bezpieczeństwo w ruchu drogowym jest ściśle związane z przestrzeganiem przez kierujących obowiązujących przepisów, w tym limitów prędkości. Bezpieczna prędkość to taka, która jest dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących ograniczeń prędkości, warunków atmosferycznych, a także stanu nawierzchni i własnych umiejętności – dodaje policja.

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments