Dziś wzmożone kontrole na drogach powiatu przasnyskiego

W czwartek, 12 października na terenie powiatu przasnyskiego prowadzone są działania kontrolno – prewencyjne związane z bezpieczeństwem niechronionych uczestników ruchu.

 

Celem akcji jest nie tylko poprawa bezpieczeństwa, ale także ograniczenie liczby wypadków.

– Działania mają także na celu uświadomienie niechronionym uczestnikom ruchu drogowego o zagrożeniach, jakie mogą wystąpić w związku z niestosowaniem się do przepisów obowiązujących na drodze. Policjanci szczególną uwagę zwracać będą na wykroczenia popełniane przez pieszych,  a także przez kierujących wobec pieszych – informuje mł. asp. Ilona Cichocka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu.

Policja przypomina, że za naruszenie przepisów polegające na nieustąpieniu pierwszeństwa pieszemu, który wchodzi na przejście, bądź znajduje się na nim można otrzymać mandat karny w wysokości za pierwszym razem: 1500 złotych, przy popełnieniu ponownie tego wykroczenia w warunkach recydywy: 3000 złotych,

– Podobnie jak w przypadku wyprzedzania na przejściu lub bezpośrednio przed nim. Każde z tych wykroczeń oznacza też dopisanie do konta kierowcy 15 punktów „karnych”. Przypominamy wszystkim kierującym, aby nie przekraczali dozwolonej prędkości, nie wymuszali pierwszeństwa oraz wykazywali się ograniczonym zaufaniem wobec innych uczestników ruchu drogowego.  Apelujemy aby, każdy uczestnik ruchu drogowego miał na uwadze bezpieczeństwo swoje i innych – dodaje.

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Szymon
Szymon
1 miesiąc temu

Dzielna Policja:)

Ddd
Ddd
1 miesiąc temu

Mandaty stosowne do zarobków.

Guzek
Guzek
1 miesiąc temu

Gdy chodziłem do szkoły podstawowej, to uczono mnie, abym dochodząc do przejścia dla pieszych zatrzymał się przed nim, obejrzał w lewo, wprawo i jeszcze raz w lewo i dopiero wchodził na pasy. Teraz jestem duży i zasadę tą muszę stosować, jadąc autem. 😂