Dziś wzmożone kontrole drogowe. Policja rozpoczęła działania „Prędkość”

Dziś warto zdjąć nogę z gazu, nie tylko ze względu na bezpieczeństwo w ruchu drogowym, ale także mandaty, jakie mogą się posypać. Policjanci na drogach całego kraju prowadzą działania „Prędkość”.

 

W piątek, 11 sierpnia policjanci przeprowadzą działania pn. „Prędkość”, które są koordynowane przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL.

– Akcja kontrolno – prewencyjna ma charakter międzynarodowy, co oznacza, że kontroli możemy spodziewać się również w wielu innych krajach. Policjanci będą dokonywać pomiarów prędkości zarówno statycznie, jak i dynamicznie ze szczególnym uwzględnieniem miejsc, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków drogowych, których przyczyną jest nadmierna prędkość – informuje Komenda Główna Policji.

Policyjne statystyki pokazują, że to właśnie prędkość jest przyczyną wielu poważnych wypadków drogowych, w których niestety ginie najwięcej osób.

 

Policja przypomina o obowiązujących w Polsce limitach prędkości:

  • Obszar zabudowany – 50 km/h

Poza obszarem zabudowanym :

  • Droga jednojezdniowa – 90 km/h
  • Droga dwujezdniowa – 100 km/h

Drogi ekspresowe:

  • Droga jednojezdniowa – 100 km/h
  • Droga dwujezdniowa – 120 km/h

Autostrady – 140 km/h

Strefy zamieszkania – 20 km/h.

W policyjne działania „Prędkość” włączy się także grupa SPEED.

– Jej zadaniem jest przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drogach i eliminowanie z ruchu kierowców rażąco naruszających przepisy – dodaje KGP.

 

j.b.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments