Dziś w powiecie przasnyskim wzmożone kontrole drogowe

W piątek, 10 listopada do godz. 22.00 na terenie powiatu przasnyskiego policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Komendzie Powiatowej Policji w Przasnyszu będą prowadzić działania kontrolno – prewencyjne pod nazwą „Lokalnie – Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”.

 

– Działania mają na celu uświadomienie niechronionym uczestnikom ruchu drogowego o zagrożeniach, jakie mogą wystąpić w związku z niestosowaniem się do przepisów obowiązujących na drodze. Policjanci szczególną uwagę zwracać będą na wykroczenia popełniane przez pieszych,  a także przez kierujących wobec pieszych – informuje mł. asp. Ilona Cichocka, rzecznik prasowy przasnyskiej policji.

Policja przypomina, że naruszenie przepisów poprzez nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu wchodzącemu na przejście bądź znajdującemu się na nim można otrzymać wysoki mandat karny.

– Mandat karny wynoszący pierwszy raz: 1500 złotych, przy popełnieniu ponownie tego wykroczenia w warunkach recydywy: 3000 złotych, podobnie jak w przypadku wyprzedzania na przejściu lub bezpośrednio przed nim. Każde z tych wykroczeń oznacza też dopisanie do konta kierowcy 15 punktów „karnych” – dodaje rzeczniczka.

Jednakże przestrzeganie przepisów leży także w interesie wszystkich uczestników ruchu drogowego.

– Pieszy, jako niechroniony uczestnik ruchu drogowego, doznaje bardzo poważnych obrażeń, często skutkujących kalectwem albo nawet śmiercią. Natomiast samo uczestnictwo w wypadku drogowym może powodować uraz do końca życia.Przypominamy wszystkim kierującym, aby nie przekraczali dozwolonej prędkości, nie wymuszali pierwszeństwa oraz wykazywali się ograniczonym zaufaniem wobec innych uczestników ruchu drogowego.  Apelujemy aby, każdy uczestnik ruchu drogowego miał na uwadze bezpieczeństwo swoje i innych – dodaje.

 

 j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Arkadiusz
Arkadiusz
21 dni temu

Bardzo dobrze, ale powinni to robić z zaskoczenia, oby więcej takich kontroli

Wsiowy
Wsiowy
20 dni temu
Reply to  Arkadiusz

Może zacznijmy od tego, że większość pieszych nie zna przepisów. Myślą, że wszędzie tak jak w strefie zamieszkania są świętymi krowami. Ktoś powinien beknąć za kampanie dezinformujące, że pieszy zbliżający się do przejścia i oczekujący na przejście ma pierwszeństwo przed samochodem.

Kinga
Kinga
20 dni temu

zaczyna brakować $$ w budżetach komendantów?