Dziś ruszyła rejestracja na szczepienia dla 55-latków

Dziś ruszyła rejestracja na szczepienie przeciw koronawirusowi dla kolejnego rocznika. Zgłosić swoją chęć zaszczepienia mogą wszyscy urodzeni w 1966 roku. Zapisy przez Internet otwarte są od północy, zaś infolinia pod numerem 989 czynna jest od godz. 6:00 rano.

 

Rejestracja na szczepienie jest możliwa na kilka sposobów – za pomocą infolinii 989, przez Internet oraz bezpośrednio w konkretnym punkcie szczepień. Stopniowo szczepionki będą udostępniane kolejnym grupom wiekowym.

 

Jak się zarejestrować?

 

1. Bezpłatna infolinia NFZ 989

Za pomocą infolinii, możesz zarejestrować się sam lub może Cię zapisać ktoś bliski z rodziny. Do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego. Na podany numer otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. W ten sposób możesz zarejestrować swoich dziadków lub rodziców. Wystarczy, że rozpocznie się etap szczepień i będziesz miał numer PESEL bliskiej osoby. Podczas rejestracji wybierzesz dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Następnie otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.

 

2. Elektroniczna rejestracja na stronie gov.pl/szczepimysie

System zaproponuje Ci pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko Twojego adresu. Jeśli żaden z proponowanych terminów nie będzie Ci pasował albo będziesz chciał zaszczepić się w innym punkcie, w innym mieście – będzie taka możliwość. Wystarczy, że skorzystasz z dostępnej wyszukiwarki i wskażesz dogodną dla Ciebie datę i lokalizację.

Zaraz po dokonaniu rezerwacji, otrzymasz powiadomienie SMS, a następnie ponownie przypomnimy Ci o szczepieniu dzień przed planowanym terminem.

Aby się zarejestrować, potrzebujesz profilu zaufanego.

 

3. Bezpośredni kontakt z wybranym punktem szczepień

Jeżeli chcesz zaszczepić się w konkretnym punkcie szczepień – skontaktuj się z nim.

Punkty szczepień w powiecie przasnyskim znajdziesz – TU

 


 

Źródło gov.pl
Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments