Dziś rusza nowy rządowy program – 400 złotych bez progu dochodowego

Od piątku, 1 kwietnia rusza nabór wniosków do rządowego programu w ramach Polskiego Ładu. Chodzi o 400 złotych dopłaty do żłobka.

 

Od 1 kwietnia rusza rządowy program skierowany dla rodziców, którzy mają małe dzieci. Dofinansowanie na dziecko w żłobku, czyli tzw. żłobkowe, będzie wynosiło maksymalnie 400 zł miesięcznie, ale nie więcej niż rodzice płacą za pobyt dziecka w konkretnej instytucji lub u opiekuna. Pieniądze będą przekazywane bezpośrednio instytucji opieki, nie zaś rodzicom.

 

Ważną informacją jest to, że pieniądze będą wypłacane niezależnie od wysokości miesięcznych dochodów. Wnioski o uzyskanie świadczenia żłobkowego można będzie składać od piątku, 1 kwietnia 2022 r. wyłącznie przez Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, rządowy portal Empatia lub bankowość elektroniczną.

Aby uzyskać dofinansowanie ważne jest przekazanie podmiotowi, który prowadzi placówkę, oświadczenia zawierającego dane zarówno dzieci, jak i ich rodziców. Dziecko musi zostać wpisane przez żłobek, klub dziecięcy czy też dziennego opiekuna do rejestru. Oświadczenie nie jest równoznaczne ze złożeniem wniosku o świadczenie żłobkowe.

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Rafał
Rafał
1 rok temu

To świadczenie chyba nie dotyczy wszystkich a jedynie na pierwsze dziecko.