Dziś rusza dystrybucja węgla na terenie gminy Czernice Borowe

W piątek, 9 grudnia rozpocznie się dystrybucja węgla kamiennego w gminie Czernice Borowe w ramach zakupu preferencyjnego w cenie 2 tys. zł za tonę.

 

Wojciech Marek Brzeziński, wójt gminy Czernice Borowe poinformował, że od 9 grudnia gmina rozpocznie dystrybucję węgla kamiennego w asortymencie groszek i orzech w cenie 2000,00 zł za tonę.

– Węgiel będzie dystrybuowany do mieszkańców gminy, którzy złożyli wnioski o zakup preferencyjny węgla kamiennego i ich wniosek został pozytywnie zweryfikowany. Dostawy będą realizowane według kolejności złożonych wniosków. W uzasadnionych sytuacjach istnieje możliwość zmiany kolejności po uzgodnieniu powyższego z GOPS – informuje wójt.

 

Jak będzie wyglądała dystrybucja?

Wnioskodawca w pierwszej kolejności zostanie poinformowany telefonicznie przez pracownika Urzędu o konieczności dokonania wpłaty w Banku Spółdzielczym w Grudusku Oddział w Czernicach Borowych w kwocie 2000,00 zł pomnożonej przez ilość wnioskowanego zakupu węgla kamiennego, np. 1,5 tony x 2000,00 zł = 3000,00 zł na rachunek bankowy nr 25 8220 0004 0100 0244 2001 0330. W związku z nowelizacją rozporządzenia każde gospodarstwo domowe, które nie wykorzysta do końca grudnia połowy swego limitu (1,5 t) na ten sezon, będzie mogło od stycznia przyszłego roku kupić węgiel w ilości całego limitu do 3 ton.

Po dokonaniu wpłaty, wnioskodawca otrzyma z urzędu fakturę oraz „WZ-wydanie materiałów na zewnątrz”, uprawniającą do odbioru węgla .

Punkt dystrybucyjny zlokalizowany jest pod adresem: ul. Jasna, 06-415  Czernice Borowe (dawna baza SKR).

– Na życzenie klienta, za dodatkową opłatą, istnieje również możliwość dowozu oraz zaworkowania węgla. Usługi w tym zakresie świadczy Spółdzielnia Socjalna KOSTKA – dodaje wójt.

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ait
Ait
1 rok temu

Procedura dystrybucji jest nie normalna więcej biurokracji niż to warte. Wystarczyło przekazać do punktu dystrybucji listę uprawnionych i reszta jak przy normalnej sprzedaży.