Dziś rozpoczęła się kolejna edycja Szlachetnej Paczki.

Dziś, 14 listopada otwarciem tzw. Bazy Rodzin rozpoczyna się kolejna kampania Szlachetnej Paczki. Tradycyjnie wezmą w niej udział również wolontariusze z Przasnysza.

 

Szlachetna Paczka łączy Polaków wokół idei mądrego pomagania już od 20 lat. Tylko w zeszłorocznej edycji udało się pomóc ponad 14,5 tysiącom rodzin. Paczki przygotowywało wtedy ponad pół miliona Darczyńców, a do potrzebujących trafiła pomoc o łącznej wartości niemal 46 mln zł.

Otwarcie Bazy Rodzin to moment, od którego potencjalni darczyńcy mogą wchodzić na stronę Szlachetnej Paczki, by wybierać potrzebujące rodziny i dzielić się z nimi odrobiną szczęścia.

 

 

W tym roku Szlachetna Paczka pomoże także osobom, które dotknęła pandemia COVID-19. Najczęściej to grupy i tak już wykluczone społecznie i najmniej uprzywilejowane: osoby starsze, schorowane i z niepełnosprawnościami, rodziny ledwo wiążące koniec z końcem, wielodzietne.

Przemyślana pomoc materialna organizowana przez darczyńców w kolejnych tygodniach trafi do rodzin podczas tzw. Weekendu Cudów. To wyjątkowy moment w roku, kiedy potrzebujący otrzymują pomoc i zyskują nadzieję na trwałą zmianę swojego życia. Wolontariusze w tym roku będą przekazywali Szlachetne Paczki 12 i 13 grudnia.


 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments