Dziś na naszych drogach wzmożone kontrole policji. Ruszyły działania „Prędkość”

W piątek, 12 sierpnia na drogach możemy spodziewać się wzmożonych kontroli policji. Funkcjonariusze przeprowadzą działania „Prędkość”.

 

W najbliższy piątek, 12 sierpnia policjanci przeprowadzą ogólnopolskie działania kontrolno – prewencyjne pn. „Prędkość”, które są koordynowane przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL.

– Należy spodziewać się większej niż zazwyczaj liczby patroli i kontroli, podczas których policjanci będą dokonywać pomiarów prędkości zarówno statycznie, jak i dynamicznie ze szczególnym uwzględnieniem miejsc, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków drogowych, których przyczyną jest nadmierna prędkość – informuje Komenda Główna Policji.

 

Nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego w czasie wyjazdu na długi, sierpniowy weekend zadbają patrole policyjne grupy SPEED. Ich zadaniem jest przede wszystkim ujawnianie kierujących, którzy dopuszczają się agresywnych zachowań oraz niebezpiecznych wykroczeń, w tym przekraczają dopuszczalną prędkość.

– Bezpieczeństwo w ruchu drogowym jest ściśle związane z przestrzeganiem przez kierujących obowiązujących przepisów, w tym limitów prędkości, natomiast ujawnianie wykroczeń związanych z prędkością jest istotnym zadaniem europejskich służb policji drogowej, nie tylko podczas prowadzonych działań, ale też przez cały rok – dodaje KGP.

 

j.b.

Sprawdź również
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Krzysztof
Krzysztof
1 miesiąc temu

Ta Pani to chyba jest w mundurze i obowiązuje ją schludny wygląd uczesania.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 miesiąc temu
Reply to  Krzysztof

A jej uczesanie nie jest schludne? Włoski wyglądają na umyte, to chyba ważniejsze 😅.