Dziś na drogach powiatu przasnyskiego akcja „Lokalnie – Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”

We wtorek, 16 maja do godz. 22.00 policjanci z przasnyskiej drogówki prowadzą na terenie powiatu działania pod hasłem „Lokalnie – Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”.

 

Głównym celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa i ograniczenie liczby wypadków.

– Działania mają także na celu uświadomienie niechronionym uczestnikom ruchu drogowego o zagrożeniach, jakie mogą wystąpić w związku z niestosowaniem się do przepisów obowiązujących na drodze. Policjanci szczególną uwagę zwracać będą na wykroczenia popełniane przez pieszych,  a także przez kierujących wobec pieszych – informuje mł.asp. Ilona Cichocka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu.

 

– Przypominamy kierującym, że za naruszenie przepisów polegające na nieustąpieniu pierwszeństwa pieszemu wchodzącemu na przejście bądź znajdującemu się na nim można otrzymać mandat karny wynoszący pierwszy raz: 1500 złotych, przy popełnieniu ponownie tego wykroczenia w warunkach recydywy: 3000 złotych, podobnie jak w przypadku wyprzedzania na przejściu lub bezpośrednio przed nim. Każde z tych wykroczeń oznacza też dopisanie do konta kierowcy 15 punktów „karnych” – dodaje rzeczniczka.

 

j.b.

 

Sprawdź również
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Arkadiusz
Arkadiusz
12 dni temu

Częściej powinny być takie akcje, jeżdżą szybko zagrażając innym