Dziś 5. rocznica śmierci Krystyny Grotkowskiej – działaczki społecznej związanej z Przasnyszem.

Janina Krystyna Grotkowska przewodniczyła Oddziałowi Rejonowemu Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Przasnyszu (ORPZERiI).

 

Całym sercem oddała się tej pracy zabiegając o poprawę warunków socjalno – bytowych emerytów, rencistów i inwalidów oraz ich uczestnictwo w życiu społecznym. Dzięki Jej działaniom przasnyscy seniorzy stali się jedną z najaktywniejszych grup społecznych.

Szereg działań Pani Krysia kierowała do osób chorych i niepełnosprawnych. Wspomaga w uzyskiwaniu orzeczeń o niepełnosprawności, organizowała wyjazdy rehabilitacyjne, starała się o dofinansowania dla tych seniorów z PFRON-u. Dzięki Jej staraniom wiele starszych i samotnych osób skorzystało z wyjazdów do sanatoriów.

Pani Krystyna aktywnie współpracowała z Towarzystwem Przyjaciół Ziemi Przasnyskiej, ze wszystkimi Klubami Seniora, ze środowiskiem twórczym skupionym w Kole Miłośników Sztuki „Taras”, z Klubem Literackim „Przaśnik”, z Muzeum Historycznym w Przasnyszu, z Miejskim Domem Kultury, z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie oraz z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Przasnyszu. Nie ma instytucji pomocowej na terenie miasta, która nie znała Pani Grotkowskiej.

Niewysoka, skromna lecz bardzo skuteczna i zaangażowana w swoich działaniach kobieta potrafiła zrobić dla swojego środowiska tak wiele dobrego. Najbardziej charakterystyczna postać, która nigdy się nie poddawała i działała do końca. Zawsze życzliwa, uśmiechnięta, pełna energii i charyzmy – taką panią Krysię zapamiętamy – wspomina UM Przasnysz.

 

guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ja znajoma
Ja znajoma
1 rok temu

Wspaniała i mądra Pani Krysia