Dziki Piątek – ponad 130 dzieci wzięło udział w spotkaniu edukacyjnym [VIDEO]

Koło Łowieckie nr 37 Odyniec Nieporęt wspólnie z Zarządem Okręgowym PZŁ w Ostrołęce oraz Kołem Łowieckim Świt Sulicha zorganizowało – Dziki Piątek – edycja druga!

 

Po niezwykle pozytywnym odbiorze pierwszej edycji Dzikiego Piątku myśliwi z koła Odyniec Nieporęt oraz koła Świt Sulicha po raz drugi zorganizowali spotkanie edukacyjne, w którym wzięło udział ponad 130 dzieci ze szkół podstawowych z terenu lokalnych gmin Krasnosielc i Płoniawy Bramura.

Współorganizatorami wydarzenia byli Koło Łowieckie Odyniec Nieporęt, Koło Łowieckie Świt w Sulisze, Zarząd Okręgowy PZŁ w Ostrołęce oraz Nadleśnictwo Parciaki, które udostępniło piękny kompleks edukacyjny w Budziskach.

– Myśliwi wspólnie zorganizowali liczne atrakcje, konkursy i zabawy edukacyjne dla dzieci mające na celu przekazanie prawdziwego wizerunku Polskiego Myśliwego dbającego o środowisko naturalne i zwierzęta w nim żyjące – informuje Koło Łowieckie nr 37 Odyniec Nieporęt.

 

Rafał Pasteczka przedstawił nieodłączny element kultury łowieckiej – sygnały łowieckie.

– W trakcie spotkania towarzyszyli nam instruktorzy ze Stadniny Margo, dzięki którym dzieci mogły korzystać z przejażdżek konno. Wszystkie dzieci otrzymały gadżety i upominki o tematyce przyrodniczej i myśliwskiej, a dla szczęściarzy, którzy  wylosowali zielone serca zostały przygotowane prezenty sportowe sprzyjające aktywności na świeżym powietrzu. W trakcie spotkania z dziećmi sieć lokalnych delikatesów PRIM zadbała o aspekty kulinarne i zadowolenie naszych gości. Przyrodnicze koło fortuny oraz zadania i zabawy edukacyjne cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Dzieci, które wykazywały się dużą wiedzą mogły liczyć na wspaniałe tatuaże z motywami natury – relacjonuje koło.

Kolega Krzysztof Staniszewski zaprezentował ptaki drapieżne. Dzięki jego pasji uczestnicy mogli się dowiedzieć o pięknej tradycji jaką jest sokolnictwo. Liczy ona około 3000 lat i jest jedną z najstarszych metod polowania. – Nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników czuwał zespół ratownictwa medycznego ze szpitala w Przasnyszu, który przeprowadził profesjonalne szkolenie z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. W trakcie imprezy pojawili się także niezastąpieni strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Jednorożcu. Ich pokaz sprzętu gaśniczego spotkał się z entuzjastyczną i spontaniczną reakcją dzieci, które osobiście sprawdzały sprawność urządzeń gaśniczych schładzając przy okazji gorącą atmosferę towarzyszącą nam przez cały dzień – czytamy.

W programie dzikiego piątku – już tradycyjnie – został zorganizowany konkurs wiedzy przyrodniczej i łowieckiej, który przeprowadziła Hanna Kępczyńska. Dzieci, które uzyskały najlepsze wyniki w konkursie zostały wyróżnione wieloma atrakcyjnymi nagrodami.

 

W ceremonii tej wzięli udział Przedstawiciele Polskiego Związku Łowieckiego w Ostrołęce –  Łowczy Okręgowy Paweł Jenoch, Nadleśniczy Nadleśnictwa Parciaki – Paweł Ździoch,  wójt gminy Krasnosielc – Paweł Ruszczyński, wójt gminy Płoniawy-Bramura – Jakub Dudek.

 

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
kasia
kasia
25 dni temu

Wszyscy czasami obchodzą uroczystosci napuszone w Kosciele a nie wiedzą, że to w piątek to post. Przecież mozna zrobić dziki czwartek itp

kasia
kasia
25 dni temu

a poza tym to piękne spotkanie

szymon
szymon
25 dni temu

Pokazywano dzieciom jak się strzela do niewinnych niczemu zwierząt ? Była krew ? Jedna wielka kompromitacja

kasia
kasia
24 dni temu
Reply to  szymon

U dzieci w komputerze to az krew bryzga, żeby prowadzić dobrą gospodarkę leśną, to muszą być i łowy i jak świat światem tak było.