DZIEWICTWO – WSTYD CZY DUMA?

DZIEWICTWO – WSTYD CZY DUMA?

Dziewictwo to zarówno sprawa fizyczna jak i psychiczna. Fizycznie to pierwszy stosunek płciowy, a psychicznie to akceptacja tego faktu i pewna dojrzałość.

Wśród nastolatek coraz częściej panuje przekonanie że bycie dziewicą to większy wstyd niż nie być. Niestety w dzisiejszych czasach dziewictwo stało się czymś dziwnym i niechcianym. Presja jest coraz większa, a wiedza niestety mizerna. Wiek inicjacji seksualnej z roku na rok coraz bardziej się obniża. Młodzi ludzie pod wpływem mediów oraz swoich rówieśników coraz wcześniej chcą mieć „swój pierwszy raz” za sobą i to najczęściej podczas  przelotnej znajomości. Skutki niestety widzimy z daleka – gimnazjalistki w ciąży. Co gorsze, kobiety w ogóle nie czują się winne, że uprawiają sex na lewo i prawo. Twierdzą, że taki sex też można traktować poważnie i emocjonalnie i że nie warto czekać na tego jedynego, nie wyobrażają sobie pierwszego stosunku dopiero po sakramentalnym „tak”, bo co byłoby gdyby okazało się, że są sexualnie niedopasowani, albo gdyby przyszła chęć i ciekawość spróbowania z kim innym.

W czasach sexu bez zobowiązań i upadku obyczajów można powiedzieć, że dziewictwo jest teraz w cenie, staje się czymś wyjątkowym i młoda kobieta dziewica to wielki skarb. Naprawdę można spotkać wielu rozsądnych mężczyzn – niekoniecznie prawiczków u których takie kobiety wzbudzają największy szacunek i którzy chcieliby być tymi „pierwszymi” dla swoich kobiet. Ale są również tacy, którzy wolą kobiety „nie czyste”, zdemoralizowane, które dadzą im w łóżku satysfakcję, które czerpią z sexu rozkosz a nie taką uciekającą dziewicę.


Ewa B.


Sprawdź również

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.