Dziewczynka wyszła zza autobusu. Potrącił ją samochód. Policja apeluje do rodziców: ostrzegajmy dzieci

13 – letnia dziewczynka trafiła do szpitala, po tym jak potrącił ją samochód. Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w Myszyńcu. Jak wynika z ustaleń policji, dziewczyna chcąc przekroczyć jezdnię wyszła zza autobusu szkolnego.

 

W środowe popołudnie do dyżurnego wpłynęło zgłoszenie o potrąceniu 13-latki w Myszyńcu.

– Na miejsce zostali skierowani policjanci z Myszyńca, ostrołęckiej drogówki oraz służby ratunkowe. Jak wynika ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy dziewczynka została potrącona przez Renault w momencie, kiedy zza autobusu szkolnego, z którego wysiadła, chciała przejść przez jezdnię – informuje Tomasz Żerański z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

 

W wyniku zdarzenia nastolatka z obrażeniami ciała została zabrana do szpitala. Na szczęście te nie okazały się groźne. Badanie trzeźwości wykazało, że kierowca Renault, 52 – letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego, był trzeźwy. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z Komisariatu Policji w Myszyńcu.

Policja apeluje do rodziców i opiekunów: uczulajmy dzieci na tego rodzaju zagrożenia. W takiej sytuacji najlepiej jest poczekać na poboczu, aż autobus szkolny odjedzie. Dzięki temu zarówno piesi, jak i kierowcy będą mieli znacznie lepszą widoczność.

 

 

ren

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments