Dziennikarz Wiktor Świetlik gościł w Muzeum Historycznym w Przasnyszu

W piątkowe popołudnie w Muzeum Historycznym w Przasnyszu gościł redaktor Wiktor Świetlik, dziennikarz prasowy, radiowy i telewizyjny.

 

Okazją do spotkania była książka jego autorstwa pt. „Polska Stasiaka. Biografia polityka, który wiedział, co robić w trudnych czasach”.

– Autor biografii Władysława Stasiaka podkreślał, że zmarły tragicznie w katastrofie smoleńskiej polityk był symbolem perfekcyjnego urzędnika, stroniącego od zakulisowych zagrywek, u którego na pierwszym miejscu zawsze stało państw, jego administracja i struktury – informuje Muzeum Historyczne w Przasnyszu.

– Dziennikarz zaznaczył, że podczas jego służby, jaką była praca w BBN, NIK czy MSW, pozostawił po sobie wiele rozwiązań, które funkcjonują do dziś, a które realnie zmieniły krajobraz pracy służb. „Był państwowcem, który swoją służbę traktował serio, a standardy etyczne nie były pustą wydmuszką”- mówił podczas spotkania – relacjonuje instytucja.

 

 

ren

Sprawdź również
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
jan
jan
1 miesiąc temu

W Ciechanowie ,by nie mógł mieć wieczoru autorskiego,tak władza pilnuje teraz kto moze ,a kto nie. Kiedys było inaczej ,ale duet kosiński-potocka to juz tragedia z oferta kulturalna dla prawej strony sceny politycznej

Piotr Kaszubowski
Piotr Kaszubowski
1 miesiąc temu
Reply to  jan

Nie ma już starosty Potockiej-Rak. Jest J. A. Kaluszkiewicz z PiS.