Dzień Wszystkich Świętych: handlu zniczami i kwiatami przy cmentarzu od strony ul. Orlika nie będzie

Handel zniczami i kwiatami w pobliżu cmentarza parafialnego w Przasnyszu jest już nieodłącznym elementem tygodnia, w którym obchodzimy Dzień Wszystkich Świętych. W tym roku handlujących nie zobaczymy jednak na skwerze przy ulicy Orlika.

 

Miasto Przasnysz odwołało zaplanowany na 1 października przetarg na dzierżawę miejsc przy cmentarzu parafialnym w Przasnyszu, na skwerze od ulicy Orlika. Jak się okazuje decyzja jest związana z planowanym utworzeniem Parku im. Stefana Cieleckiego „Orlik”.

– Handlu od strony ulicy Orlika w tym roku wyjątkowo nie będzie – mówi nam burmistrz Przasnysza, Łukasz Chrostowski.

 

– Ma to związek z pracami, które będą prowadzone w powstającym parku. W zamian udostępniamy handlującym miejsce na nowej alejce przy ulicy Baranowskiej. Oczywiście handel od strony Żwirki i Wigury będzie odbywał się normalnie – dodaje nasz rozmówca.

Przypomnijmy, że środki na utworzenie parku samorząd miejski pozyskał z Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Ochrony Powietrza i Mikroklimatu MAZOWSZE 2021. Kwota dofinansowania to nieco ponad 95 tys. zł. Do przetargu na wykonanie parku stanęły trzy firmy. Na ten moment przetarg nie został jeszcze rozstrzygnięty.

 

ren

guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
jot
jot
8 dni temu

No i dobrze , jest wskazane miejsce zastępcze .

Dixy
Dixy
7 dni temu
odpowiada  jot

Kto będzie chciał kupić to kupi