Dzień weterana w 2. ORel w Przasnyszu [FOTO]

28 maja w 2. Ośrodku Radioelektronicznym w Przasnyszu odbyła się zbiórka z okazji Dnia Weterana, Działań Poza Granicami Państwa oraz Międzynarodowego Dnia Uczestników Misji Pokojowych. Uroczystość była również okazją do wręczenia podziękowań weteranom przez Dowódcę Ośrodka – płk. dypl. Bogusława Postka.

 

-Tegoroczne święto jest szczególną okazją do przypomnienia historii działań przasnyskich żołnierzy w misjach poza granicami państwa.Począwszy od lat 70-tych, kilkudziesięciu żołnierzy przasnyskiego Ośrodka uczestniczyło w 12 różnych misjach. Przez ten czas zmieniały się zadania jakie realizowaliśmy począwszy od zabezpieczenia logistycznego, szkolenia do tych w pełni bojowych. Z każdego z nich wywiązywaliście się w sposób bardzo dobry prezentując wysoki poziom wyszkolenia i pozostawiając wzorową opinię na temat przasnyskiej Jednostki Wojskowej, za co Wam serdecznie dziękuję! W mojej ocenie nie byłoby to możliwe gdyby nie fakt, że każdemu z Was przyświecał jeden cel: utrzymać, tworzyć i przede wszystkim budować pokój w najbardziej zapalnych rejonach konfliktów na 4 kontynentach! Uważam, że szansa na zdobycie cennego doświadczenia została przez Was w pełni wykorzystana, co procentuje każdego kolejnego dnia w służbie w Ośrodku – powiedział podsumowując spotkanie płk Bogusław Postek.

 

 

Od początku maja żołnierze 2. Ośrodka Radioelektronicznego uczestniczyli w licznych wydarzeniach z okazji ww. święta, m.in.: biegach dla weteranów czy 2. Edycji Rajdu Weteranów, podczas którego odwiedzali miejsca spoczynku swoich poległych kolegów.

Dzień Weterana Działań Poza Granicami Państwa ustanowił Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w 2011 roku, na mocy Ustawy o weteranach działań poza granicami państwa. Po raz pierwszy oficjalnie obchodziliśmy go 29 maja 2012 roku.

 

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments