DZIEŃ UMK W KENie

14. kwietnia odbył się „Dzień Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w LO im. KEN”. Naszą szkołę odwiedzili pracownicy Wydziału Nauk o Ziemi UMK, prezentując ofertę dydaktyczną uniwersytetu.

Pierwszym punktem był kolejny z wykładów dla uczniów klas geograficznych przeprowadzanych przez nauczycieli akademickich Wydziału Nauk o Ziemi Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Tym razem gościła w naszej szkole Pani dr Elżbieta Grzelak-Kostulska z Katedry Studiów Miejskich i Rozwoju Regionalnego. Temat wykładu: „Jak zrozumieć współczesne przemiany ludnościowe”. Pani Doktor bardzo ciekawie przeprowadziła nas przez świat liczb i danych statystycznych, który nie musi być nudny a często zmusza do myślenia i prognozowania przyszłości demograficznej współczesnego świata. Poprzez dyskusję omawialiśmy procesy demograficzne, które dla wielu regionów, zwłaszcza zmagających się z eksplozją demograficzną są prawdziwym wyzwaniem. Paradoksem współczesności jest to, że inne regiony – w tym Europa – zmagają się z problemem zbyt małej liczby urodzeń i starzejącym się społeczeństwem. Jeden i drugi przypadek pociąga za sobą negatywne skutki. Cała umiejętność to skutecznie im przeciwdziałać dla dobra całej ludzkości.

Po wykładzie odbyła się prezentacja oferty dydaktycznej UMK, którą przedstawili Pan Adam Piasecki, doktorant z Katedry Hydrologii i Gospodarki Wodnej i Maciej Surmacewicz, student studiów miejskich Wydziału Nauk o Ziemi. Zaprezentowano szeroką ofertę dydaktyczną UMK, stawiając nacisk nie tylko na merytoryczne przygotowanie studentów, ale również na wiele atutów wynikających z podjęcia studiów w Grodzie Kopernika.


Marek Rozicki


Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments