Dzień Strażaka 2022. Nadanie sztandaru dla KP PSP w Przasnyszu [FOTO]

Zawód strażaka jest najbardziej szanowanym i docenianym przez ludzi. Przasnyscy strażacy słowo „dziękuję” – podczas dzisiejszych Obchodów Dnia Strażaka 2022 – usłyszeli nie raz. Prócz podziękowań i wyrazów uznania Komenda PSP w Przasnyszu otrzymała sztandar, zaś wyróżniający się strażacy awanse i odznaczenia.

 

Uroczystości rozpoczęły się nabożeństwem w kościele farnym w Przasnyszu, po którym nastąpił przemarsz na rynek, gdzie odbył się uroczysty apel połączony z nadaniem KP PSP sztandaru ufundowanego przez społeczność powiatu przasnyskiego i lokalne przedsiębiorstwa. To właśnie przy nim nowo przyjęci do służby funkcjonariusze będą mogli składać rotę ślubowania. Nie zabrakło też awansów, odznaczeń i nagród finansowych.

Złotym Medalem Za Zasługi dla Pożarnictwa odznaczeni zostali m.in. płk Bogusław Postek, insp. Tomasz Łysiak oraz Wojciech Brzeziński, a Srebrny Medal otrzymali Krzysztof Bieńkowski i Stanisław Czarzasty. Wśród oznaczonych Okolicznościowym Medalem Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej znaleźli się m.in. starosta przasnyski oraz wszyscy wójtowie i burmistrzowie z terenu naszego powiatu.

 

Komendant Powiatowy PSP w Przasnyszu st. bryg. Waldemar Białczak i asp. sztab. Andrzej Kupiszewski, którzy pozostają w służbie od ponad 30 lat, otrzymali dyplomy Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej z okazji 30-lecia Państwowej Straży Pożarnej.

Rozkazem personalnym Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji nadał stopień kapitana młodszym kapitanom Łukaszowi Niestępskiemu i Bartoszowi Prekielowi.

Rozkazem personalnym Mazowiecki Komendant Wojewódzki PSP nadał stopień starszego ogniomistrza ogn. Przemysławowi Frąckiewiczowi, zaś młodsi ogniomistrzowie Łukasz Cieślak, Arkadiusz Ćwiek, Piotr Górczyński, Piotr Ojrzyński oraz Paweł Tański awansowali na ogniomistrzów.

Na rynku była możliwość obejrzenia wystawionego strażackiego sprzętu oraz spróbowania pożywnej grochówki, przygotowanej przez OSP Stara Krępa. O oprawę muzyczną uroczystości zadbała orkiestra dęta OSP Przasnysz pod batutą kapelmistrza Piotra Zalewskiego.

 

 

M.Jabłońska

Sprawdź również
guest
16 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anna
Anna
21 dni temu

Zawód strażaka przez ludzi napewno doceniany i szanowany .Szkoda tylko że najgorzej wynagradzany

Anna
Anna
21 dni temu

Zawód strażaka przez ludzi to bardzo doceniany ,szkoda tylko że tak słabo opłacany. Ci którzy najbardziej zasługują to tych medali nie dostali tylko tych na stołkach trzeba docenić

Rolnik
Rolnik
21 dni temu

Dygnitarze z innych służb dostają medale i odznaczenia za sam fakt, że w ogóle oddychają na swoich ciepłych stołkach….
Jakoś nikt tu nie pamięta o prawdziwych bohaterach: np Panu, który kilka lat temu w Klewkach wyciągał dzieci z płonącego samochodu doznając przy tym dotkliwych poparzeń…
Ale co tam, odznaczajmy dygnitarzy, urzędników… Niech się świecą medale i sypią gratulacje… tylko ZA CO?
Może ktoś tutaj poda konkretne przykłady dokonań z ww. odznaczonych urzędników i reprezentantów innych służb…

Boguś
Boguś
21 dni temu
Reply to  Rolnik

Dokładnie. Szczególnie żal jak widać w tv brzuchatych generałów z pożal się b
Boże – wojska…. emeryturki media ordery a wojny nie widział.

Przasnyszanka
Przasnyszanka
21 dni temu
Reply to  Rolnik

Samorządowcy zostali odznaczeni za to, że sypnęli kasą na kupno sztandaru. Kasą z naszych podatków. Strażacy OSP, którzy byli na uroczystości, nawet nie zostali zaproszeni na obiad z okazji Dnia Strażaka, w którym uczestniczyła wierchuszka.i oficjele. Ps. Wyrazy szacunku dla wszystkich Strażaków za ich codzienną pracę. Politycy – won!

Zygmunt
Zygmunt
21 dni temu

My strażacy z Osp nie czekamy na wynagrodzenia, dadzą medal czy nie to i tak jedziemy by pomagać. Mamy swe zawody, ale jak zawyje syrena rzucamy wszystko.. (ja dziś też byłem odznaczony)

Edek
Edek
21 dni temu

Zawsze ładniej jak się odznacza pułkownika a nie sierżanta czy dyrektora niż pracownika. To się nazywa etyka w biznesie. Ale co tam, za chwilę przyjdzie Władek ze wschodu i będzie wesoło, bawmy się puki czas.

Miód
Miód
21 dni temu
Reply to  Edek

Czym przyjdzie ?

Edek
Edek
21 dni temu
Reply to  Miód

Chodzi się pieszo chyba, więc przyjdzie na spacer. Oj ludzie,ludzie… .

Miód
Miód
21 dni temu
Reply to  Edek

Strach mu nie pozwoli

Edek
Edek
20 dni temu
Reply to  Miód

Gdyby wszyscy się bali tak jak on, już dawno zagłada by nastąpiła. Władek to strateg, wykorzysta każą okazję aby nauczyć moresu Europę i nie tylko.

Glapcio
Glapcio
21 dni temu
Reply to  Edek

Jaki interes ma Wladymir w atakowaniu Polinu skoro nasze władze samoistnie zażywają TenKraj??? Ta wojenka dotyczy 2 obwodów we wschodniej Ukrainie. Zaplaci oczywiście Polski Obywatel co już widać..

Boguś
Boguś
21 dni temu

Jedyna grupa zawodowa do ktorej mam zaufanie w Polandii. Wiem ze do pozaru przyjada. W swieto w srodku nocy ratowac zycie w wypadku. A nie zadzwonia z teleporadą lub poproszą o „koperte”, albo podjada spisac raporcik i dac mandacik…

Wojtek
Wojtek
20 dni temu
Reply to  Boguś

Daj Boże 😂 ulecza Cię 😆 szopka jakich mało z wykorzystaniem społecznych OSP Starosta i inni dostali medale, wtf !? Tadeusz Drozda miałby kolejny dobry odcinek programu 🤣🤣🤣

Druhowie z OSP Dobrzankowo
Druhowie z OSP Dobrzankowo
20 dni temu

Wyrazy uznania naleza sie tez komendantowi Bialczakowi, jego zastepcy Andruszkiweiczowi i kapitanowi Kuligowskiemu ,ktory przez cala uroczystosc wytrwal w tym upale w pozycji zasadniczej

Felek
Felek
19 dni temu

Ale strażacy podobno do gorąca są przyzwyczajeni, więc nie rozumiem.