Dzień sportu w 2. Ośrodku Radioelektronicznym w Przasnyszu

27 kwietnia na terenie 2. Ośrodka Radioelektronicznego w Przasnyszu zorganizowano dzień sportu, sprawności fizycznej i zdrowego stylu życia.

 

Wydarzenie rozpoczął wykład poprowadzony przez panią Magdalenę Prekiel z Zespołu Szkół Powiatowych w Przasnyszu na temat zdrowego stylu życia.

„Dzień ten obfitował w różnego rodzaju atrakcje ruchowe przygotowane dla naszych żołnierzy, m.in.: marsz kondycyjny, zawody w: piłkę nożną, piłkę siatkową, biegowe, OSF, tenisa stołowego, pływackie i wiele innych. Ponadto żołnierze Ośrodka mieli możliwość podejścia do rocznego egzaminu ze sprawności fizycznej” – mówi płk dypl. Bogusław Postek, dowódca przasnyskiej jednostki.

 

„Organizacja takiego dnia to świetna idea ponieważ sport uczy żołnierzy zasad fair play, dyscypliny, radzenia sobie z emocjami, a w przypadku gier zespołowych współpracy w grupie. Cechy te mają później pozytywne przełożenie na wojskowe sfery życia, gdzie umiejętność pracy w zespole jest dla nas sprawą kluczową” – komentuje.

 

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Justyna
Justyna
1 miesiąc temu

Zawsze myślałam, że aktywność sportowa jest wpisana w zawód żołnierza. To nie ma teraz egzaminów sprawnościowych przy przyjęciach do wojska? Dziwne. No tak, w jednostce, gdzie hasło przewodnie wypisane na jednym z bloków brzmi: „Słuchaj dużo, mów mało”, większość czasu zapewne spędza się ze słuchawkami na uszach siedząc na czterech literach. Co to za wojsko? To nietoperze 😂 prowadzące nocny tryb życia.

Avatar
Avatar
1 miesiąc temu
Reply to  Justyna

Zapomniałaś napisać że z telefonem w ręku.

Szczery
Szczery
1 miesiąc temu
Reply to  Justyna

Widać ze tylko potrafisz wziąć tel w rękę i komentować a z aktywnością nie masz nic wspólnego 😁 mocna w sieci, ciekawe jak będzie trzeba walczyć czy będziesz taka mądra czy spierd*** za granice 😁

Justyna
Justyna
1 miesiąc temu
Reply to  Szczery

Po pierwsze : nie obrażaj! Po drugie: ci, którzy idą do wojska i biorą wysokie uposażenia, krótko pracują, emerytury pobierają z naszych podatków bo sami nie odprowadzają składek – mają obowiązek dbać o swoją sprawność fizyczną i w razie potrzeby walczyć i bronić Ojczyzny! Za to są te profity! Nie za siedzenie na tyłku i pisanie głupot !

Gostek
Gostek
1 miesiąc temu

To trzeba żołnierzom organizować tego typu przedsięwzięcia? Wykład na temat zdrowego stylu życia? Przez nauczyciela języka angielskiego? Naprawdę?

Avatar
Avatar
1 miesiąc temu

Nie trzeba jechać do cyrku. Jest u nas za darmo.

Tutejszy
Tutejszy
1 miesiąc temu

Siedzą-źle, biegają-źle, grają w piłkę-źle, słuchają wykładu, osoby bardzo przygotowanej- źle… czy Wam z tego patrzenia w niebo w czterech ściana, to sufit na głowę się
nie sp…. adł?

Gostek
Gostek
1 miesiąc temu
Reply to  Tutejszy

Nikt nie mówił, ze źle, tylko co to sensacyjna wiadomość i zasługa podawana przez media?