Dzień sportu w 2. ORel Przasnysz [FOTO]

18 lutego z polecenia Dowódcy płk dypl. Bogusława Postka w 2. Ośrodku Radioelektronicznym ustanowiono dzień sportu. Wszystkie pododdziały Ośrodka przystąpiły do rywalizacji, zarówno w konkurencjach na wytrzymałość, jak i weryfikujących siłę i motorykę żołnierza. Koordynatorem akcji była sekcja wychowania fizycznego i sportu przasnyskiej jednostki.

 

Akcja miała na celu popularyzację sportu i utrzymania dobrej kondycji zdrowotnej poprzez ruch.

Sam osobiście trenuję zarówno biegi, jak i sporty siłowe kilka razy w tygodniu, by utrzymać sprawność i dobre zdrowie. Uważam, że to właśnie sprawność fizyczna jest miernikiem i wyznacznikiem zdrowia, a codzienny trening wpływa korzystnie na układ odpornościowy. Bez wątpienia podnosi również poziom sprawnego wykonywania zadań przez żołnierzy i jest wyznacznikiem jakości profesjonalnej armii. Ze swojej strony zapewniam, że wszyscy żołnierze Ośrodka kochają sport a ci, którzy jeszcze nie kochają, na pewno po udziale w tego typu cyklicznych wydarzeniach zaczną – podsumował wydarzenie płk dypl. Bogusław Postek.

 


 

Źródło 2ORel
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
taaaaa
taaaaa
3 lat temu

Onet (kilka artykułów razem) ” Mariusz Błaszczak, a za nim cała grupa polityków i prorządowych mediów, zarzucają nam, że pisząc o wadach karabinka Grot, zależy nam na zniszczeniu polskiej fabryki broni w Radomiu. Uprzejmie donosimy, że to nie pierwsza wojskowa fabryka, którą atakujemy. Warto przypomnieć szczegóły obu ataków, bo obie historie wiele łączy…Długo możemy mnożyć przykłady dziennikarskich materiałów, po których stosowano wobec nas podobną retorykę co teraz, oskarżając o atakowanie wojskowych formacji, zakładów, instytutów i oczywiście samej Polski. Czy jednak,kiedy pisaliśmy o molestowaniu kobiet w Żandarmerii Wojskowej, to nie podobała nam się ta instytucja, czy raczej to, co pracujący w niej… Czytaj więcej »

taaaaa
taaaaa
3 lat temu

Onet. Artykuł dzisiejszy. Takie mamy wojsko, takiego polityka a nie ministra. Byle tylko zniszczyć niewygodnego generała. Dupa. „Jeden z oficerów w rozmowie z Onetem powiedział: „Zima-20 to nie było ćwiczenie, to był spisek”. Dodał, że manewry zostały przygotowane w taki sposób, by polskie wojsko poniosło szybką i spektakularną klęskę w wirtualnej rozgrywce. Odpowiedzialność za to miała spaść na głowę szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego, gen. Rajmunda Andrzejczaka. Inny nasz rozmówca: – Wiem, że przygotowywane było ćwiczenie, które miało pogrążyć szefa Sztabu Generalnego. Ta wiedza była zresztą powszechna w wojsku już od miesięcy. Gen. Mirosław Różański, były dowódca generalny rodzajów sił… Czytaj więcej »

taaaaa
taaaaa
3 lat temu

Ach tam. Dobra. Żeby było sprawiedliwie to jeszcze Wirtualna Polska. ” Polska zostaje z jednym, częściowo sprawnym okrętem podwodnymMarynarka Wojenna RP odeśle na emeryturę dwa okręty podwodne typu Kobben. Zostanie jej tylko jeden ORP Orzeł, który dodatkowo trawiony jest problemami technicznymi…W 2021 roku Polska zostanie z jednym okrętem podwodnym ORP Orzeł. Trzy pozostałe okręty podwodne, które do tej pory pozostają w służbie Marynarki Wojennej RP, czyli norweskie Kobbeny , pójdą na złom. Cztery okręty podwodne typu 207 (Kobben) zostały zbudowane w połowie lat 60-tych. Do służby w Marynarce Wojennej RP weszły w latach 2002-2004. W 2011 jeden z Kobbenów, ORP… Czytaj więcej »