Dzień pełen sportowych wrażeń w ramach programu Hooop Spoort

9 października 2023 roku na hali sportowej w Chorzelach odbyły się zajęcia w ramach Hoop Spoort. Wydarzenie odbyło się z inicjatywy Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Papieża Jana Pawła II w Chorzelach i wsparciu firmy Bel Polska.

 

Hooop Spoort to projekt edukacyjno – sportowy skierowany do dzieci szkół podstawowych klas IV – VI. Celem projektu jest promocja aktywności ruchowej przy wykorzystaniu form lekkoatletycznych. Wyróżnikiem projektu jest aspekt historyczny przybliżający najwybitniejsze postacie polskiej lekkiej atletyki oraz prezentacja materiałów z największych światowych imprez lekkoatletycznych. W zajęciach wzięły udział uczniowie szkół z PSP Nr 2 w Chorzelach, PSP Krukowa, PSP Zarąb, PSP Duczymina, PSP Krzynowłogi Wielkiej w sumie 215 młodych sportowców.

– Podczas wydarzenia dzieci spotkały się z zaproszonymi gwiazdami lekkiej atletyki. Goście przedstawili najważniejsze osiągnięcia lekkiej atletyki, jak i własne. Gościliśmy m.in.: Kamilę Lićwinko, Pawła Januszewskiego, Sebastian Chmarę, Marcina Nowaka. Każde dziecko biorące udział w wydarzeniu otrzymało na własność koszulkę oraz pamiątkowy medal; najlepsze szkoły otrzymały statuetki – informuje Urząd Miasta i Gminy Chorzele.

Tegoroczne wydarzenie zostało objęte patronatem Ministerstwa  Sportu i Turystyki, Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Część sportowa rozpoczęła  się od zapalenia znicza olimpijskiego, pochodnią, którą zapalany był znicz podczas Igrzysk w Atenach w 2004 roku! Następnie uczniowie brali udział w zajęciach sportowych pod okiem gwiazd polskiej lekkoatletyki. Ostatnim punktem programu była sztafeta szkół.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments