Dzień pełen prezentów w stowarzyszeniu „Jestem”

Sandra Traczyk i Łukasz Machałowski ze stowarzyszenia Młodzi w Regionie, odwiedzili podopiecznych szkoły prowadzonej przez stow. „Jestem”. W prezencie przekazano kino domowe, które będzie służyć edukacji i rozrywce uczęszczających na zajęcia dzieci. Tego samego dnia gościli również przedstawiciele „Forum Samorządowe XXI”

– Cieszę się, że możemy w jakiś sposób pomóc. To, co robicie dla społeczeństwa i dla tych dzieci nie da się ocenić żadną miarą – mówiła Sandra Traczyk.
– Jesteście stowarzyszeniem, które zrobiło ogromne postępy. W niespełna kilka miesięcy pokonaliście te bariery, z którymi walczy się latami – mówił Łukasz Machałowski.

Członkowie wręczyli stowarzyszeniu zestaw kina domowego oraz słodki upominek. Dzieci w ogóle się nie krępowały obecnością gości, były radosne i bardzo gościnne. Przedstawiciele Zarządu „JESTEM” oprowadzili gości po szkole. Lokal zrobił na nich ogromne wrażenie, kolorowe ściany, wyremontowana toaleta, która jest przystosowana do użytku przez osoby niepełnosprawne, to tylko kilka elementów, z jakimi zmagały się członkinie stowarzyszenia. Na oficjalnym profilu facebook stowarzyszenia możemy przeczytać „kino domowe pozwoli nam uatrakcyjnić zajęcia przez demonstrację otaczającej rzeczywistości w postaci filmów i programów edukacyjnych. I niewątpliwie służyć będzie rozrywce. Przecież wszystkie dzieci uwielbiają bajki” – czytamy. To był dzień pełen prezentów – jak podkreślają członkowie stowarzyszenia „Jestem”. Tego samego dnia szkołę odwiedził Krzysztof Bieńkowski z Markiem Chrzanowskim ze stowarzyszenia Forum Samorządowe XXI. W podarunku wręczył dwa komputery stacjonarne. Redakcja gratuluje stow. „Jestem” zaangażowania i pasji. Warto podkreślić, że członkowie „Jestem” zaangażowali się w ten projekt nie tylko swoją wiedzą i fizycznie. W wielu sytuacjach sami ponosili koszty tego przedsięwzięcia. Takie inicjatywy po prostu trzeba wspierać.

źródło : kurierprzasnyski.pl, MwR

Sprawdź również

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.