Dzień otwarty w przasnyskim DPS. Finałowa impreza charytatywna zakończona sukcesem [FOTO]

W niedzielę, 27 czerwca na terenie przasnyskiego Domu Pomocy Społecznej przy ul. Rudej odbył się Dzień Otwarty. Impreza związana była z akcją charytatywną „Pomóżmy godnie żyć pani Danusi i jej niepełnosprawnej córce”.

 

Tak dużej imprezy w Przasnyszu nie było już od dawna. W niedzielę na placu przy DPS-ie pojawiło się setki przasnyszan. W tym miejscu warto dodać, że wydarzenie zostało zorganizowane dzięki bezinteresownemu zaangażowaniu wielu osób, skupionych wokół wspomnianej zbiórki. Atrakcji nie zabrakło. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

I tak w programie znalazły się: bieg i nordic walking „Milowy krok do godnego życia”, przejazdy samochodem rajdowym, występy wokalne i taneczne mieszkańców, koncerty zespołów: Maxwell, Ruda Rangers oraz wokalistów: Małgorzaty Krośnickiej – Kaszuby oraz Magdy i Artura Osowskich. Przybyli goście mogli zobaczyć także występ klubu Sportów Walki OKAMI, klubu Karate Kyokushin Przasnysz i występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Krzynowłogi Małej.

Głównym punktem imprezy była walka Krzysztofa Diablo Włodarczyka ze starostą powiatu przasnyskiego, Krzysztofem Bieńkowskim.

– Dziś razem ze Starostą Powiatu Przasnyskiego Krzysztofem Bieńkowskim oraz Burmistrzem Miasta Panem Łukaszem Chrostowskim poprowadziliśmy imprezę charytatywna, która była zwieńczeniem pracy i zbiórki dla Pani Danuty i jej córki Lonii. Dziękuje Dyrekcji DPS, miastu Przasnysz i mieszkańcom za tak miłe przyjęcie oraz całej drużynie za nieocenioną pomoc! Pomóżmy Godnie Żyć Pani Danucie I Jej Niepełnosprawnej Córce – napisał po walce Krzysztof Diablo Włodarczyk.

W czasie imprezy nie zabrakło także dodatkowych atrakcji, jak choćby pokazy sprzętu wojskowego, straży pożarnej, policji i służby zdrowia, pokazy motocyklowe, zabiegi kosmetyczne. Dla najmłodszych były dmuchańce, bańki mydlane, malowanie twarzy i postacie z bajek.

– W kwestii organizacyjnej to była najlepiej zorganizowana impreza miejska od wielu lat. Starostwo Powiatowe, Urząd Miasta, Urząd Gminy, DPS Przasnysz i wiele lokalnych organizacji i stowarzyszeń włączyło się w organizację Dnia Otwartego. To buduje i daje wielką nadzieję na dalsze działania ponad partyjne i polityczne – podsumował z kolei, Bartosz Gnojewski, który przekazał swoją grupę na rzecz prowadzenia licytacji na Facebooku. – Pani Danusia i jej cała rodzina była naszymi małymi bohaterami. Cały dzień byli z nami i pozwolili się poznać z bardzo pozytywnej strony – dodał.

Cała impreza nie odbyłaby się gdyby nie Drużyna Mistrza, w skład której weszli: Bożena Maćkowska, Marcin Sachmaciński, Katarzyna Siuda, Monika Modzelan, Anna Chaborska, Mateusz Kowalczyk, Bartosz Gnojewski.

– Dziękujemy także Krzysztof „Diablo” Włodarczyk za wielkie serce i skromność, dzięki której uda się zmienić życie Danusi i jej córki – dodają organizatorzy.

 

Zbiórka zakończona sukcesem

Kiedy 14 kwietnia pracownicy Warsztatów Terapii Zajęciowej uruchamiali zbiórkę dla Pani Danusi i jej córki Lonii, nie brakowało obaw, czy podołają i spełnią obietnicę godnego życia. – Dziś z wielką radością̨ możemy powiedzieć – udało się. Dzięki wsparciu wielu osób osiągnęliśmy coś, co przeszło oczekiwania nas wszystkich – stwierdzają.

Kwota jaką zaplanowano do zebrania wynosiła 60 tys. zł.

– Chcieliśmy wykonać podstawowe, niezbędne prace remontowe. Dziś na naszej zbiórce mamy ponad 250 proc. tej kwoty, po wpłacie pieniędzy uzbieranych z festynu będziemy mieli ponad 150 tys. zł – dodają.

Festyn w DPS oficjalnie zakończył zbiórkę. W czasie jego trwania udało się zebrać ponad 8 475 zł.

– Na szczególną prośbę Diablo Włodarczyka włączyliśmy się w pomoc dla małej Mii. Z zebranej kwoty przeznaczyliśmy zawartość́ jednej puszki i tym samym konto Mii zostało zasilone kwotą 800 zł. Dzięki licytacjom Krzysztofa Włodarczyka na konto Mii wpłynie dodatkowe 2000 zł – komentują.

 

ren

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments