Dzień Otwarty w przasnyskiej Trójce [FOTO]

Szkoła Podstawowa nr 3 w Przasnyszu zaprosiła w swoje mury uczniów przyszłych klas pierwszych. Dzieci wraz z rodzicami mogły w miłej i przyjaznej atmosferze zapoznać się z placówką.

 

W piątek, 4 marca w Szkole Podstawowej nr 3 im. T. Kościuszki w Przasnyszu odbył się Dzień Otwarty. Tego dnia zaproszono w mury szkolne przyszłych uczniów klas pierwszych wraz z rodzicami, aby mogli poznać grono pedagogiczne, zapoznać się z ofertą edukacyjną i poczuć atmosferę szkoły.

– Uczniów i ich rodziców witała szkolna maskotka, a korytarz zdobiły słoneczka przedstawiające atuty SP3. Dyrektor Grzegorz Grabowski powitał wszystkich zgromadzonych. Następnie odbył się pokaz krakowiaka przygotowany przez panią Joannę Cołosińską i panią Justynę Sitkowska oraz uczniów klas 2 b i c, pokaz karate z udziałem naszych uczniów pod czujnym okiem pana Krzysztofa Kowalskiego oraz układ taneczny uczennic SP3, które trenuje grupa Centrum Tańca Wasilewski – Felska – informuje szkoła.

 

Nauczycielki oprowadziły przyszłych pierwszoklasistów po budynku szkoły. Dzieci odwiedziły klasy lekcyjne, a także gabinet pedagoga i psychologa, gabinet logopedyczny oraz salę zbiórek harcerskich.

– W pracowni fizyczno – chemicznej odbył się pokaz, podczas którego nasi uczniowie prezentowali ciekawe doświadczenia. Każdy ochotnik miał okazję asystować lub nawet samodzielnie poprowadzić eksperyment – dodaje.

Dzień był pełen atrakcji. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie i spróbować  smakołyków przygotowanych przez szkolne kucharki.

 

 

j.b.

Sprawdź również
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Adam
Adam
8 miesięcy temu

Szkoda, że to tak ładnie wygląda na pokaz a życie pokazuje swoje. Scianka za prawie 300 tyś. zł miała być ogólnie dostępna, tylko szkoda że nie dla wszystkich