Dzień nowych technologii w Ulatowie-Adamach.

W marcu uczniowie ze starszych klas Szkoły Podstawowej w Ulatowie-Adamach otrzymali solidną dawkę nowatorskich metod nauczania. I być może w niedalekiej przyszłości właśnie tak będą wyglądać ich zajęcia w klasach.

Oznaczonego dnia wychowawcy zaprezentowali uczniom atrakcyjne sposoby uczenia się przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii informacyjnych. Nieco później rozpoczęto zabawę z grą ekonomiczną pt. „PLANUJĘ – ZYSKUJĘ”, wpisującą się w realizację programu doradztwa zawodowego w szkole. Gra była elementem realizacji projektu „Ekonomia na co dzień”.

Uczniowie bardzo zaangażowali się w proces 10-etapowego planowania, racjonalnych wyborów finansowych, lokowania pieniędzy i rozwijania umiejętności ekonomicznych. Uczyli się także myślenia o konsekwencjach podejmowanych decyzji. Gracze byli podzieleni na drużyny, które rywalizowały o tytuł mistrza. Liderzy grup dokonywali wpłat i wypłat w biurze finansowym, obliczali saldo dochodu… Słowem – mogli się poczuć jak rekiny finansjery.

Po zmaganiach ekonomicznych uczniowie klas V-VII uczestniczyli w towarzyskich zawodach sportowych na boisku szkolnym, w tym w biegach drużynowych, przeciąganiu liny itp.

Kolejnym etapem wiosennych zajęć było robienie wyjątkowo zdrowych i smacznych kanapek. Uczniowie samodzielnie tworzyli piękne, kolorowe kompozycje na kromce chleba. Kanapkowe dzieła szybko znikały ze stołu. Była to też dobra lekcja współpracy z rówieśnikami.

Źródło UG Krzynowłoga Mała
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments