Dzień kuchni Ukraińskiej w Ciechanowie. Zebrane pieniądze wesprą uchodźców

W sobotę (19 marca) w Ciechanowie odbędzie się Dzień kuchni Ukraińskiej. Będzie można kupić tradycyjne potrawy kuchni ukraińskiej przygotowane przez przebywające w mieście obywatelki Ukrainy, które znalazły schronienie w Ciechanowie.

 

Pieniądze zebrane podczas „Dnia kuchni ukraińskiej” będą stanowiły bezpośrednie wsparcie finansowe dla kobiet, które włączyły się w inicjatywę.

– Lokalne, charakterystyczne specjały kuchni zza wschodniej granicy przygotują obywatelki Ukrainy, które obecnie przebywają w Ciechanowie i tu znalazły schronienie przed rosyjską zbrojną agresją. Dania na wynos będzie można kupić w najbliższą sobotę (19 marca) między godz. 8.00 a 13.00 na specjalnie przygotowanym stoisku w Hali Targowej „Bloki” – informuje Urząd Miasta Ciechanów.

 

– Dzień będzie okazją, by spróbować między innymi jak smakuje prawdziwy barszcz ukraiński (борщ), naleśniki młynci (Млинці) czy też warenyky (вареники) – obowiązkowa pozycja dla każdego amatora pierogów. Mimo, że nazwy wielu potraw kuchni polskiej i ukraińskiej są zbieżne (kapuśniak, barszcz, gołąbki, pierogi), to te pochodzące z Ukrainy są często przygotowywane z zupełnie innych składników. To właśnie decyduje o ich wyjątkowym, niespotykanym smaku – podaje.

Organizację akcji wspiera miasto, które zapewni produkty oraz udostępni kuchnię do przygotowania potraw przez obywatelki Ukrainy.

 

Sprawdź również
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Pasjonat
Pasjonat
8 miesięcy temu

Wam to już się dosłownie poje**** z tą Ukraina.