Dzień Kropki w Przedszkolu Samorządowym w Chorzelach [FOTO]

Międzynarodowy Dzień Kropki to święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzone jest 15 września. Do tegorocznych obchodów przyłączyło się także Przedszkole Samorządowe w Chorzelach.

 

Dzieci przyszły do przedszkola w dobrych humorach i z kropeczkami na swoich ubraniach. Obejrzały bajkę o dziewczynce Vashti pt. „Kropka” (The Dot). Oprócz wspólnych zabaw przygotowywały kolorowe opaski na głowę z kropką, malowały palcami maczanymi w farbie i jarzębinie, kreatywnie wymyślając wspaniałe wytwory plastyczne. Patyczkami higienicznymi maczanymi w farbie wykropkowywały obrazek misia oraz ćwiczyły umiejętność liczenia za pomocą kropek. Przez „termometr uczuć” określały swoje samopoczucie podczas zajęć. Kolorowały szablon kropki, a następnie oglądały jej obraz 3D w aplikacji Quiver. Dzieci dostrzegały kropki tam, gdzie nikt nie zwracał na nie uwagi. Wymyślały co można wyczarować z małej kropki i przelewały swoje pomysły na papier. Na zakończenie dnia pełnego wrażeń otrzymały dyplomy i medale.

Międzynarodowy Dzień Kropki po raz pierwszy obchodzony był w 2008 roku. To efekt wydanej w 2003 roku przez amerykańskiego pisarza i ilustratora książek dla dzieci, Petera H. Reynolds’a książeczki pod tytułem “The Dot”. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Książka została przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków i wydana alfabetem Braille’a. Szybko zyskała popularność wśród najmłodszych czytelników. Opowiastka zawarta w “The Dot” stała się inspiracją dla wielu nauczycieli i tak w 2008 roku powstał “Międzynarodowy Dzień Kropki”.

 

ren


 

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments