Dzień Głośnego Czytania w jednorożeckiej bibliotece

29 września pracownicy Gminnej Biblioteki Publicznej w Jednorożcu uczcili Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania organizując akcję promowania czytelnictwa wśród najmłodszych.

 

Pracownicy udali się do Żłobka i Przedszkola Samorządowego w Jednorożcu, oddziału zerówkowego mieszczącego się przy Szkole Podstawowej oraz Niepublicznego Przedszkola „Kraina Smerfów” w Stegnie.

– Akcja zbiegła się w czasie ze 140. rocznicą urodzin Janiny Porazińskiej, autorki wielu książek dla dzieci oraz współzałożycielki „Płomyka”.  Wobec tego dziś maluchy mogły wysłuchać fragmentów bajki „Szewczyk Dratewka”, która jest najchętniej czytaną książką z dorobku pisarki. Dzieci słuchały, a następnie odpowiadały na pytania. Aby dodatkowo zachęcić je do odwiedzin biblioteki, otrzymały zakładki do książek i cukierki – informuje Gminna Biblioteka Publiczna w Jednorożcu.

 

Ponadto poinformowano dzieci, które nie korzystały wcześniej z wypożyczalni o możliwości zapisania się do biblioteki. Każdy nowo zapisany przedszkolak otrzyma wyprawkę w postaci książki. Będzie miał też możliwość wyrobienia karty, na którą będzie zbierał naklejki uzyskane po każdorazowej wizycie w bibliotece. Po uzbieraniu kompletu naklejek dzieci otrzymają dyplomy czytelnika.

 

 

ren

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments