Dzień Bezpiecznego Internetu w Krzynowłodze Małej.

Rokrocznie w lutym w wielu szkołach organizowanych jest szereg działań propagujących rozważne zachowanie podczas korzystania z narzędzi internetowych. Wszystko dlatego, że w tym miesiącu obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu. O tym dniu pamiętali także pracownicy Szkoły Podstawowej w Krzynowłodze Małej.

Tegoroczne obchody odbywały się pod hasłem: „Działajmy razem!”. Miało ono podkreślać, że tylko wspólne działanie wielu instytucji: szkoły, rodziny, samorządu czy organizacji naukowych pozwoli wdrożyć działania sprzyjające bezpieczeństwu dzieci w internecie.

W trakcie jednego dnia uczniowie z klas IV–VIII szkoły podstawowej, a także gimnazjaliści przygotowali krótkie omówienie zasad dotyczących bezpiecznego korzystania z internetu. Zasady prezentowane przez uczniów umieszczone zostały na klatce schodowej, by były lepiej widoczne dla wszystkich użytkowników szkolnych korytarzy. Prezentacje uczniów przeplatane były projekcją krótkich filmików o zagrożeniach, jakie czyhają na dzieci w internecie.

Było to bardzo pouczające spotkanie, na którym po raz kolejny można było sobie przypomnieć o ważnych zasadach związanych z właściwym korzystaniem z internetowych narzędzi.

Koordynatorami były Panie: Agnieszka Szemplińska, Aneta Roman, Iwona Czajkowska.

Źródło UG Krzynowłoga Mała
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments